MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najnowsze funkcje Google Maps. Sprawdź, jakie niespodzianki czekają na ciebie podczas podróży. W tym SI i więcej

Anita Persona
Nawigacja Google wzbogaca się o kolejne nowości, tym razem związane z listami rekomendacji oraz sztuczną inteligencją.
Nawigacja Google wzbogaca się o kolejne nowości, tym razem związane z listami rekomendacji oraz sztuczną inteligencją. Henry perks/Unsplash
Zbliżają się nowości w Google Maps, które mogą zmienić sposób, w jaki podróżujemy, ale nie tylko. Nowe funkcje mają sprawić, że korzystanie z tej popularnej aplikacji stanie się jeszcze bardziej ekscytujące. Odkryjemy nowe miejsca i wspomożemy się sztuczną inteligencją. Sprawdź koniecznie.

Spis treści

Ewolucja nawigacji Google – coś więcej niż początkowo

Google Maps to popularna aplikacja nawigacyjna opracowana przez Google, która umożliwia użytkownikom przeglądanie map, wyszukiwanie tras, lokalizowanie miejsc oraz wiele innych funkcji związanych z podróżowaniem i eksploracją. Dostępna na różnych platformach, w tym na komputerach, smartfonach i tabletach, Google Maps oferuje szczegółowe mapy całego świata, z możliwością wyświetlania danych na temat ruchu drogowego, transportu publicznego, lokalizacji firm, restauracji, atrakcji turystycznych i innych punktów interesu.

Aplikacja stale ewoluuje, wprowadzając nowe funkcje, takie jak oceny i recenzje miejsc, możliwość tworzenia niestandardowych tras podróży, integrację z usługami społecznościowymi oraz wsparcie dla sztucznej inteligencji, co sprawia, że jest niemal niezastąpionym narzędziem dla podróżujących i nie tylko. Ostatecznie jest wiele funkcji Google Maps, o których możesz nie mieć pojęcia, a teraz nadchodzą kolejne nowości.

Wsparcie sztucznej inteligencji w Google Maps – nowości

Jedną z nowości nadchodzących do Google Maps będzie wsparcie sztucznej inteligencji w dostarczaniu użytkownikom istotnych informacji o miejscach. Choć SI już wcześniej zawitało do aplikacji Google Maps, to teraz jej zastosowanie zostanie rozszerzone. W jaki sposób? Otóż dzięki sztucznej inteligencji w nawigacji Google użytkownicy będą teraz mogli szybko uzyskać istotne informacje o danym miejscu, a nawet zidentyfikować nazwę dania jedynie na podstawie zdjęcia.

Dodatkowo możemy otrzymać też informacje o jego cenie i (jeśli nie było to wiadome w związku ze zdjęciem) także miejsca, gdzie możemy je zamówić. Jest to kolejny krok w rozwoju aplikacji Google Maps, która coraz bardziej staje się niezastąpionym narzędziem dla podróżujących.

Lista rekomendacji Google Maps

Kolejna z nowych funkcji Google Maps ma na celu ułatwienie odkrywania interesujących miejsc. Warto zaznaczyć, że już teraz aplikacja oferuje zestaw narzędzi ułatwiających znalezienie atrakcji turystycznych oraz restauracji. Teraz jednak po wpisaniu nazwy miasta w aplikacji i przesunięciu palcem w górę, użytkownik będzie mógł przeglądać listy rekomendacji przygotowane przez osoby dobrze znające dane miejsce.

Na przykład lista może zawierać propozycje planu podróży, które można zapisać lub udostępnić znajomym. Dodatkowo pojawią się nowe listy tworzone przez samą aplikację Google na podstawie rekomendacji użytkowników, obejmujące zarówno popularne miejsca, jak i mniej znane „klejnoty” danego regionu.

Prostsze zarządzanie rekomendacjami

Kolejna nowa funkcja Google Maps jest poniekąd związana z wcześniej wymienioną, gdyż chodzi o uproszczenie i rozbudowanie zarządzania rekomendacjami. Nowość umożliwi użytkownikom uporządkowanie miejsc chronologicznie, a także przesuwanie pozycji na liście, co pozwoli na tworzenie spersonalizowanych rankingów ulubionych miejsc. To natomiast sprawi, że zarządzanie rekomendacjami w Google Maps stanie się prostsze i bardziej intuicyjne.

Ponadto użytkownicy będą mogli także dodawać linki do treści z mediów społecznościowych, np. recenzji restauracji, aby lepiej uzasadnić swoje rekomendacje. Aktualizacje Google Maps z tym związane mają trafić do użytkowników Androida i iOS wkrótce, jeszcze w tym miesiącu. Niestety, będą one dostępne początkowo jedynie w 40 miastach w USA i Kanadzie, z dalszymi planami rozszerzenia na inne regiony w przyszłości.

Co nam dadzą nowości Google Maps?

Wprowadzone zmiany mogą znacząco ułatwić planowanie i przebieg podróży, a także sprawić, że korzystanie z Google Maps będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Ważne jest również, że sztuczna inteligencja faktycznie przełoży się na praktyczne korzyści dla użytkowników, a wszystkie nowości mogą być wykorzystywane również na co dzień. Przykładowo dzięki rozbudowaniu rekomendacji i ich list możecie odkryć nieznane wam dotąd miejsca z waszej własnej okolicy.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Gra.pl codziennie. Obserwuj Gra.pl!

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Powstaje aplikacja do monitorowania występowania kleszczy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najnowsze funkcje Google Maps. Sprawdź, jakie niespodzianki czekają na ciebie podczas podróży. W tym SI i więcej - GRA.PL

Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński