Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nawet 400 złotych więcej! Takie emerytury będą od lipca 2023 roku. Kiedy emeryci dostaną przelewy? 22.08.2023

ND
Nawet 400 złotych więcej! Takie emerytury będą od lipca 2023 roku. Kiedy emeryci dostaną przelewy? Jak uzyskać większe pieniądze? >>>  >>>
Nawet 400 złotych więcej! Takie emerytury będą od lipca 2023 roku. Kiedy emeryci dostaną przelewy? Jak uzyskać większe pieniądze? >>> >>>pixabay.com
Seniorzy, którzy złożą wniosek o emeryturę w drugiej połowie roku, mogą liczyć na zwaloryzowane, a zatem wyższe świadczenie. Kiedy przejść na emeryturę, aby otrzymać dodatkowe pieniądze? Nawet 400 złotych więcej dla emerytów. Waloryzacja roczna przeprowadzana jest zawsze w czerwcu. Sprawdź, co podpowiadają specjaliści. Zobacz szczegóły!

Nawet 400 złotych więcej! Takie emerytury będą od lipca 2023 roku. Kiedy emeryci dostaną przelewy?

Seniorzy, którzy złożą wniosek o emeryturę w drugiej połowie roku, mogą liczyć na zwaloryzowane, a zatem wyższe świadczenie. Składki, jakie wpłacamy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, są dzielone przez przewidywaną długość życia, aby obliczyć przyszłą emeryturę. Wysokość składek oraz kapitału początkowego jest regularnie waloryzowana, a waloryzacja roczna przeprowadzana jest zawsze w czerwcu.

Kiedy przejść na emeryturę, aby otrzymać większą emeryturę?

Specjaliści wskazują, że większe emerytury dostają osoby, które złożyły wniosek w lipcu. W czerwcu odbywa się waloryzacja roczna, która podwyższa kwotę emerytury. Dlatego seniorzy, którzy złożą wniosek o emeryturę w drugiej połowie roku, mogą liczyć na zwaloryzowane, a zatem wyższe świadczenie.

Od lipca seniorzy otrzymają o 200-400 złotych więcej!

W 2023 roku prawie 300 tysięcy osób osiągnie wiek emerytalny. Wiele z nich zastanawia się, kiedy najlepiej przejść na emeryturę, aby była korzystniejsza. Kontynuowanie pracy prze kilka następnych miesięcy może okazać się dobrym wyborem. Niektórzy emeryci zyskają nawet 500 złotych więcej.

Przedstawiciele ZUS zaznaczają, że sposobem na uzyskanie wysokiego świadczenia emerytalnego jest dłuższa praca i tym samym więcej odprowadzanych składek. Z każdym rokiem dojdą też kolejne waloryzacje składek i kapitału początkowego, a więc podstawa obliczenia emerytury wzrośnie.

Dodatek stażowy 2023. Komu się należą dodatkowe pieniądze? Takie są zasady wypłacania dodatku stażowego >>>  >>>

Dodatek stażowy 2023. Komu się należą dodatkowe pieniądze? T...

Dodatkowe pieniądze na wakacje w 2023 roku. Tyle pieniędzy dostaną osoby pracujące. Ile wynoszą wczasy pod gruszą 2023? >>>  >>>

Dodatkowe pieniądze na wakacje w 2023 roku. Tyle pieniędzy d...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera