MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie wszyscy zwalniają. Espersen z Koszalina zatrudnia

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Espersen w Koszalinie
Espersen w Koszalinie archiwum
Na Koszalińskiej Giełdzie Pracy pojawiły się nowe oferty - pracowników szuka koszaliński Espersen, zajmujący się przetwórstwem ryb oraz produkcją mrożonych bloków rybnych i mrożonych filetów.

W minionym tygodniu w Espersenie w Koszalinie podjęło pracę 20 osób. Na tym nie koniec. Rekrutacja trwa. Średnio w tygodniu pracę dostaje po kilkanaście osób.

- Obecnie w koszalińskich zakładach - a mamy ich trzy - zatrudniamy 1980 osób - mówi Przemysław Niemczyk, który odpowiada za zasoby ludzkie w Grupie Espersen. - Nasze plany dotyczące zatrudnienia na ten miesiąc obejmują 80 etatów. Rekrutacja nieprzerwanie trwa. Jest prowadzona przez internet, ze względu na panujące obecnie zagrożenie epidemiczne. Z pewnością jest to pewne utrudnienie dla zainteresowanych, bo nie można zobaczyć zakładu na żywo, w rzeczywistości, ale w pewnym stopniu - mamy nadzieję - powinny to zrekompensować filmy dostępne na naszej stronie internetowej. Dzięki nim można trochę lepiej poznać naszą firmę i zobaczyć, jak pracujemy. Zachęcamy do kontaktu - mailowego, bądź telefonicznego. Jesteśmy otwarci.

Obecny kryzys na rynku i ograniczenie działalności w różnych branżach zdecydowanie nie dotyczy branży spożywczej, a co za tym idzie - przetworów z ryb i mrożonek rybnych. A tego rodzaju produkcja to właśnie domena firmy Espersen.

- Zaopatrujemy sieci handlowe, głównie w całej Europie oraz odbiorców, którzy przygotowują ofertę dla europejskich sklepów - mówi Przemysław Niemczyk. - Obecna sytuacja sprawia, że produkty mrożone sprzedają się bardzo dobrze. Spadła natomiast sprzedaż dla odbiorców z branży gastronomicznej z oczywistych przyczyn - większość barów i restauracji w Europie jest pozamykana. W naszych zakładach, ze względu na obecną sytuację, musieliśmy skrócić długość zmian i wydłużyć przerwy pomiędzy nimi, aby pracownicy z poszczególnych zmian nie mieli ze sobą kontaktu i by był czas na dezynfekcję pomieszczeń socjalnych. Jednocześnie uruchomiliśmy dodatkowe zmiany i potrzebujemy pracowników.

Potrzebni są m.in. pracownicy produkcji, do pakowania, filetowania ryb - szczegóły na stronie internetowej firmy.

Espersen to światowy lider, z ponad 80-letnim doświadczeniem, w przetwórstwie ryb i produkcji mrożonych bloków rybnych, mrożonych filetów, porcji specjalnych oraz panierowanych i luksusowych produktów rybnych, z nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi i biurami w Danii, Polsce, Francji, Wlk. Brytanii, Litwie, Rosji i Wietnamie.

Praca w Koszalinie. Sprawdź najnowsze oferty pracy

Zobacz także: Koszalin: Nowy kierunek kształcenia: automatyk. Espersen zaprasza szkołę do współpracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński