Niespodzianki nie było. MKS Lublin za mocny dla Młynów Stoisław Koszalin

W 3. kolejce Superligi PGNiG Kobiet, drugiej porażki w tym sezonie doznały Młyny Stoisław Koszalin. PGNiG Superliga
Pomimo dobrego początku meczu, koszaliński zespół nie sprawił niespodzianki w Lublinie.

W 3. kolejce Superligi PGNiG Kobiet, drugiej porażki w tym sezonie doznały Młyny Stoisław Koszalin. Z powodu problemów zdrowotnych w zespole zabrakło Adrianny Nowickiej i Anny Mączki.

Trenerzy koszalińskiej drużyny zaskoczyli ekipę MKS w pierwszych minutach. Młyny w akcjach ofensywnych grały bez bramkarki i efekty tego były bardzo dobre. Dwa trafienia skrzydłowej Gabrieli Urbaniak i jedno Hanny Rycharskiej, dały prowadzenie 3:1. Lublinianki po kilku minutach otrząsnęły się zaskoczenia i dość szybko odrobiły straty (7. - 4:3).

Ostatni raz na prowadzeniu koszaliński zespół był w 12. min (6:5), za sprawą skutecznej w tym fragmencie Martyny Żukowskiej (3 gole). MKS odpowiedział dwoma seriami po cztery trafienia i przejął kontrolę nad meczem. Na przerwę zszedł z przewagą sześciu trafień. Do 38. min utrzymywała się różnica 5-7 goli na korzyść rywalek. Zryw Młynów pozwolił w 40. min dojść na 3 gole (15:18), ale to było wszystko. W 50. min MKS znów miał o 7 goli więcej i pewnie dowiózł wygraną do końca meczu.

W 4. kolejce (26 bm.) Młyny podejmą ostatni w tabeli Eurobud JKS Jarosław.

MKS Funfloor Perła Lublin - Młyny Stoisław Koszalin 23:18 (15:9)
MKS: Gawlik, Razum - Płomińska 5, Więckowska, Gęga 1, Byzdra, Szynkaruk 2, Tatar 1, Pietras 2, Anastacio 4, Szczepaniak, Roszak 5, Achruk 3, Portasińska, Zagrajek.
Młyny: Iwanycja, Filończuk - Urbaniak 2, Mazurek 1, Lipok 2, Zaleśny 1, Haric 3, Żukowska 3, Kowalik 2, Rycharska 3, Borysławska 1, Somionka.

Mecz sparingowy Młyny Stoisław Koszalin - Roskilde 24:32

Mecz sparingowy Młyny Stoisław Koszalin - Roskilde 24:32 [ZDJĘCIA]

W 23. kolejce PGNiG Superligi Kobiet Młyny Stoisław Koszalin pokonały Eurobud JKS Jarosław 28:24 (14:12). Zobaczcie zdjęcia z meczu! >>>

Superliga kobiet: Młyny Stoisław Koszalin - Eurobud JKS Jaro...