Nordic walking: Kolejne sukcesy Mirosława Bierkusa

Mirosław Bierkus.
Mirosław Bierkus. Fot. archiwum
Kilka startów w ogólnopolskich imprezach w nordic walkingu (marszobieg z kijkami) zaliczył w ostatnich dniach Mirosław Bierkus z Koszalina.

Na zlocie w Chełmku 39 zawodników rywalizowało na dystansie 20 km. Trasa została podzielona na pięć etapów, a suma zajętych miejsc decydowała o końcowej kolejności. M. Bierkus był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie etapy i końcową klasyfikację.

Następnie zawodnik TKKF Koszalin wystąpił w Mitingu Biegowym w Węgierskiej Górce, w skład którego wchodziły maraton, cross i rajd nordic walking. Licząca 10 km trasa prowadziła przez Golgotę Beskidów (893 m n.p.m.) oraz Drogę Krzyżową na Matysce (600 m n.p.m.). Tu koszalinianin uplasował się na 10. miejscu open, a także był trzeci w kategorii 40 lat i starsi. - Zabrakło mi szacunku i pokory dla gór. Góry mnie pokonały - powiedział M. Bierkus.

Po górskiej przygodzie wystartował on jeszcze w Wielkim Marszu Niepodległości -Gdynia Nordic Walking Race. Na liczącej 3,3 km trasie doszło do zaciętej rywalizacji pomiędzy młodością a doświadczeniem. 53-letni Bierkus dzielnie dotrzymywał kroku nastolatkom. W klasyfikacji open zwyciężył jednak 19-letni Piotr Zapolski przed młodszym o rok Wojciechem Robakiem. Koszalinianin był trzeci w open i pierwszy w kategorii 50-59 lat. Rywalizowało 102 zawodników.

- Polecam wszystkim rekreacyjne uprawianie marszu z kijkami.To dobry sposób na zdrowie - zachęca M. Bierkus.