Nordic Walking. Sto osób na starcie zawodów o Puchar Polski na Górze Chełmskiej (zdjęcia)

Jacek Wójcik, [email protected]
Ostre podejścia dawały się we znaki uczestnikom.
Ostre podejścia dawały się we znaki uczestnikom. Fot. Jacek Wójcik
Zawody Pucharu Polski w nordic walkingu dobyły się w Koszalinie po raz pierwszy. Imprezę zorganizował Urząd Miejski w Koszalinie. W słoneczny, chociaż chłodny sobotni poranek na starcie stanęło 105 osób, które miały do wyboru jeden z trzech dystansów: 5, 10 i 20 km.

Puchar Polski nordic walking

Najwięcej, 60 osób, zdecydowało się na najkrótszy. Dystans 10 km pokonało 27 osób, a 20 km - 16.

Na najkrótszym dystansie zwyciężył koszalinianin Krzysztof Mlazga w czasie 35.38 min. Na kolejnych miejscach zameldowali się Mariusz Gawroński (Pełnia Życia Koszalin) - 35.38 i Andrzej Markowski (TKKF Koszalin) - 35.38. Ze startujących pań najszybsza była Mirosława Schupke-Łuczak z Poznania - 38.43 przed Ewą Kozak (TKKF Koszalin) - 40.13 i Iwoną Okonek (Tuchola) - 40.50.

Zwycięzca marszobiegu na 10 km, Jerzy Badeński z Koszalina, wpadł na metę po 1.12,32 godz. od wyruszenia na trasę. Do końca o zwycięstwo z nim walczył Piotr Brzozowski (SKF Aktywni Postomino), który stracił tylko 9 s. Najlepszą trójkę uzupełnił Stanisław Przybylak (Towarzystwo Biegowe MSICS Poznań) - 1.14,51. Wśród pań dwa pierwsze miejsca dla koszalinianek. Zwyciężyła Mirosława Pawlikowska (1.28,18) przed Renatą Tabaką (1.29,45). Trójkę uzupełniła Kamila Michalonek (Słupsk) - 1.30,08.

Na dystansie 20 km od początku do końca ton rywalizacji nadawała trójka zawodników, Mirosław Bierkus (KSM Przylesie Koszalin), Jacek Dziel (Gniezno) i Jacek Urbanowicz (AWF Wrocław). Po zaciętej walce do samego finiszu zwyciężył najmłodszy z nich, 26-letni Urbanowicz w czasie 2.20,34 godz. Drugi był propagator nordic walkingu w Koszalinie, 54-letni Bierkus (2.20,35). Dziel stracił do nich ponad 10 minut (2.30,45). Wśród pań na 20 km triumfowała Renata Karpowicz (Frombork) - 2.41,38 przed Joanną Król (UKS Samuraj Gniezno) - 2.42,54 i Lucyną Prasek (Gdynia) - 2.45,44.