Osiemnaście goli. Gwardia Koszalin - Sława Sławno 12:6

djas
Damian Miętek (z lewej) strzelił pięć goli dla Gwardii Koszalin w meczu sparingowym przeciwko Sławie Sławno. Jacek Wójcik
Niecodziennym rezultatem zakończyło się spotkanie sparingowe pomiędzy Gwardią Koszalin a Sławą Sławno.

Dla gwardzistów był to trzeci mecz kontrolny po zakończeniu jesiennych rozgrywek w Bałtyckiej trzeciej lidze. Po remisie z drugoligową Drutex- Bytovią Bytów 2:2 oraz porażce w spotkaniu przeciwko Gryfowi Słupsk 0:2, kolejnym przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez Tadeusza Żakietę był wicelider regionalnej klasy okręgowej, Sława Sławno.

Spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Piłkarzom obu drużyn grę wyraźnie utrudniał silny wiatr oraz chwilami mocne opady mokrego śniegu. Takie warunki sprzyjały popełnianiu prostych błędów. Na koszalińskim euroboisku sytuacji bramkowych nie brakowało. W zespole Gwardii ponownie wystąpił testowany zawodnik Chemika Police, wychowanek Olimpii Bobolice, Jakub Karpiński.

Już po czterech minutach oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Na gola Adriana Mindy błyskawicznie odpowiedział Daniel Morawski. Po chwili do siatki gości trafił Fabian Słowiński i Gwardia prowadziła 2:1. Kilka minut później Mateusza Kalkowskiego ponownie pokonał Adrian Minda. Kolejne fragmenty pierwszej części należały do gwardzistów. Swoje drugie trafienia w tym meczu zanotowali Fabian Słowiński i Daniel Morawski. Ambitnie grający zawodnicy wicelidera regionalnej klasy okręgowej nie zamierzali łatwo odpuszczać i w ostatnich pięciu minutach tej odsłony zdołali doprowadzić do wyrównania. Tuż przed przerwą po raz trzeci do siatki trafił Fabian Słowiński i trzecioligowcy prowadzili 5:4.

Festiwal strzelecki trwał również po zmianie stron. Dziewięć minut po wznowieniu gry precyzyjnie z dystansu uderzył Łukasz Szymański. Gracze ze Sławna błyskawicznie odpowiedzieli kontaktowym trafieniem. Wraz z upływającym czasem przewaga gwardzistów wzrastała. Po strzałach z bliskiej odległości gole dla koszalińskiej drużyny zdobyli wprowadzeni po przerwie Damian Miętek oraz Ryuki Kozawa. Goście zdołali jeszcze strzelić szóstą bramkę, ale ostatnie minuty zdecydowanie należały do siódmego zespołu Bałtyckiej trzeciej ligi. Bramkarza Sławy czterokrotnie pokonał Damian Miętek (5 goli w tym meczu) i spotkanie zakończyło się wygraną Gwardii 12:6.

Koszaliński zespół będzie jeszcze trenować do 11 grudnia.