Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
W 1. kolejce nowego sezonu Superligi kobiet Piłka Ręczna...

Piłka Ręczna Koszalin przegrała na wyjeździe z Perłą Lublin

W 1. kolejce nowego sezonu Superligi kobiet Piłka Ręczna Koszalin musiała uznać wyższość faworytek z Lublina.

Koszalińskie szczypiornistki zanotowały piorunujący początek spotkania, obejmując prowadzenie i zaskakując mistrzynie Polski. Lublinianki z upływającymi minutami zaczęły po początkowych ciosach odzyskiwać kontrolę na parkiecie, aż w końcu, w okolicach 17. minuty, doprowadziły do wyrównania (8:8). Gospodynie z czasem urosły jeszcze bardziej i wyszły na prowadzenie.

Para uszła z płuc zespołu gości, który zaczął mieć spore problemy na kole rywalek, nie potrafiąc przedrzeć się przez zasieki stawiane przez ekipę Perły. Sporo było przerw w grze spowodowanych faulami. Nic dziwnego, że w lepszych humorach do szatni schodziły miejscowe.

Na początku drugiej odsłony Lublin nie dał się znów zaskoczyć i w dalszym ciągu kontrolował sytuację na parkiecie. Co więcej, powiększył przewagę. Podopieczne trenerki Anity Unijat, nawet jeśli miały ku temu okazje, zbyt wolno ruszały z kontratakami i gospodynie miały czas, by zdążyć się ustawić. Większa dynamika była po stronie miejscowych, a ton grze nadawała Sylwia Matuszczyk. W ostatnich 10 minutach koszalińskie szczypiornistki próbowały gonić wynik, głównie dzięki Pauli Mazurek, bardzo odważnie próbowały - nierzadko skutecznie - przedzierać się do bramki Perły, ale tylko nieznacznie zdołały zniwelować straty.

Perła Lublin - Piłka Ręczna Koszalin 28:25 (15:12)
Perła: Besen, Gawlik - Gęga, Kochaniak, Achruk, Blazević, Rosiak, Stasiak, Nocuń, Łabuda, Królikowska, Gadzina, Olek, Szarawaga, Matuszczyk.

PR Koszalin: Sach, Prudzienica, Filończuk - Nowicka, Harić, Smoling, Borysławska, Mazurek, Andrijczuk, Han, Urbaniak, Wołownyk, Tracz, Rycharska, Tomczyk.