Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Płatne staże w Koszalinie. Współpraca Politechniki z Espersenem

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Politechnika Koszalińska/Facebook
Politechnika Koszalińska zawarła umowę z firmą Espersen dotyczącą programu stażowego pod nazwą "Espersen - catch the wave".

- Współpraca z przedsiębiorstwami jest dla nas fundamentalna z punktu widzenia naszej działalności, naszej misji - powiedziała dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK, rektor Politechniki Koszalińskiej. - Programy studiów konsultujemy z przedsiębiorcami. Wszystkie kierunki praktyczne mają obowiązkowe praktyki. Pracodawców zapraszamy do rad programowych, do konwentu pracodawców. Zapraszamy specjalistów do prowadzenia zajęć. Dlatego cieszymy się, że udało się nawiązać szerszą współpracę z firmą Espersen, która w Koszalinie funkcjonuje od 30 lat. Zatrudnia dwa tysiące osób, w związku z czym oddział w Koszalinie jest największym w grupie - dodała. Espersen zajmuje się - w szerokim ujęciu - przetwórstwem rybnym czy produkcją mrożonek.

- Tak naprawdę współpraca z Politechniką trwa już kilkanaście lat - mówiła z kolei Joanna Subalska, HR Menadżer Espersen Poland. - Naszym wspólnym celem jest zaopiekowanie lokalnego rynku pracy. Chcemy wzmacniać nasz region i chcemy, żeby młodzi ludzie tutaj zostawali. Wierzymy, że uda się odczarować spojrzenie młodych ludzi na rynek pracy w Koszalinie. Program stażowy to nasze najnowsze "dziecko", które, mam nadzieję, wystartuje w tym roku. Plan jest taki, by w programie wzięli udział studenci ostatnich lat albo absolwenci. Idealnie byłoby, gdy spędzili oni w firmie okrągły rok, od stycznia do grudnia. Staże będą oczywiście płatne. Założenie jest też takie, by każdy stażysta miał swojego mentora, który odbywałby z nim część praktyczną. Zakładamy, że stażyści, z którymi będzie dobrze nam się współpracowało, będą mogli zostać naszymi pracownikami. Chcemy studentom pokazać, że można znaleźć pracę w Koszalinie w środowisku międzynarodowym, że ważne są chęci, determinacja i że warto uczyć się języków obcych - dodała.

Na początek limit osób, które mogłyby dostać się na staż, wynosiłby 5-7, a docelowo miałoby to być około 20 osób, choć najwcześniej za trzy lata. Jeśli chodzi o kierunki studiów czy specjalności, które są pożądane, to w grę wchodzi głównie logistyka, zasoby ludzkie, szeroko pojęta inżynieria. Chętni będą mogli uzyskać dodatkowe informacje podczas 21.Środkowopomorskich Targów Pracy GlobalLogic Job Fair (18 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie).

- Dobrze, że ta oferta praktyk i programów stażowych się powiększa, bo to kolejny argument, by studenci zostawali po zakończeniu nauki w Koszalinie - uzupełnił dr hab. Krzysztof Wasilewski, prof. PK, prorektor ds. kształcenia Politechniki Koszalińskiej.

Przypomnijmy, że wśród firm, z którymi współpracuje największa uczelnia w regionie - czy to w ramach programów stażowych, praktyk, czy wykładów - z wieloma przedsiębiorstwami, działającymi na rynku lokalnym i nie tylko, są np. z Kospel, Homanit, Gea czy Globallogic.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera