MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policja w Koszalinie ma nowego wyjątkowego funkcjonariusza. Poznajcie Salmę [ZDJĘCIA]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Salma wraz ze swoim przewodnikiem, sierżantem sztabowym Dariuszem Bartoszkiem.
Salma wraz ze swoim przewodnikiem, sierżantem sztabowym Dariuszem Bartoszkiem. KMP Koszalin
Salma, owczarek niemiecki, przeszła pozytywnie ostatnie egzaminy i otrzymała atestację w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. W środę wraca do domu ze szkolenia razem ze swoim przewodnikiem, sierżantem sztabowym Dariuszem Bartoszkiem. Tym samym Salma dołączyła do grona czworonożnych funkcjonariuszy i Zespołu Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

- Salma to 1,5 roczny owczarek niemiecki. Została wyszkolona jako pies patrolowo-tropiący. We wtorek przeszła pozytywnie ostatnie egzaminy w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, otrzymała atestację i wraz ze swoim przewodnikiem wracają do domu. Na kursie bez problemu zaliczała wszystkie etapy i zdawała egzaminy. Rozpiera ją energia, a temperament nie pozwala jej usiedzieć w miejscu, chociaż bardzo się stara. Pod opieką swojego przewodnika, Salma będzie brała udział w służbach patrolowych, zabezpieczeniach imprez masowych, jak również w tropieniu sprawców czynów zabronionych oraz w poszukiwaniach osób zaginionych - wyjaśnia Monika Kosiec, oficer prasowy koszalińskiej policji.

Salma – to imię, które zostało jej nadane od małego szczeniaka i nie było zmieniane. Wszystkie imiona psów służbowych przyjętych do służby w 2023 roku zaczynają się na literę „S”, ta zasada obowiązuje w Policji od wielu lat, wszystkie imiona psów przyjętych w danym roku zaczynają się na taką samą, przypisaną do roku literę.

W Zespole Przewodników Psów Służbowych w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie służbę pełni obecnie czterech przewodników psów służbowych, którzy opiekują się pięcioma czworonożnymi funkcjonariuszami. Dariusz Bartoszek jest przewodnikiem i opiekuje się obecnie dwoma psami służbowymi patrolowo-tropiącymi „Piorunem” i „Salmą”, a całkiem niedawno wziął pod swój dach przechodzącego po 9 latach na emeryturę „Kazika”.

W zespole służy obecnie 5 psów – to psy patrolowo-tropiące, jeden dodatkowo wyszkolony jest do wyszukiwania zapachu materiałów pirotechnicznych oraz jeden do wyszukiwania zapachu środków odurzających.

Obecnie w Sułkowicach pod okiem przewodnika szkoli się „Joker”, który jeszcze musi zaliczyć pozostałą część egzaminów, aby móc dołączyć do grona czworonożnych funkcjonariuszy.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera