Policjant z koszalińskiej komendy mistrzem w pływaniu

mas
Policjant z Koszalina został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem mistrzostw.
Policjant z Koszalina został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem mistrzostw. archiwum
22-letni sierż. Łukasz Pańczyszyn z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zajął pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Policji i Straży Pożarnej w Pływaniu.

Zawody zorganizowała Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Do sportowej rywalizacji o puchar Komendanta Głównego Policji stanęli przedstawiciele niemal wszystkich służb mundurowych. W sumie wystartowało 130 zawodników.

Sierżant Pańczyszyn płynąc na dystansie 50 metrów i 100 metrów stylem dowolnym nie dał pozostałym uczestnikom żadnych szans, a na dystansie 50 metrów stylem motylkowym miał drugi wynik. Został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Policjant przywiózł ze Szczytna trzy medale i dwa puchary. Przyznaje, że od lat, dla własnej przyjemności, trenuje miedzy innymi pływanie.