„Połowy z klubem Explore” od 25 do 29 grudnia na Polsat Viasat Explore

Materiał informacyjny Viasat
Pełen przygód cykl „Połowy z klubem Explore” to wyjątkowa podróż razem z ekstremalnymi poławiaczami najbardziej wyjątkowych okazów. Wśród programów zobaczymy między innymi dokument „Australijscy poławiacze homarów” opowiadający o kapitanach kutrów rybackich łowiących najbardziej pożądane owoce morza.

Nadeszła zima – przez cały tydzień mroźny chłód będzie bił także z ekranów naszych telewizorów. To będzie doskonały pretekst, aby nie wychodzić z domu! Jeden z programów, który w ramach cyklu „Połowy z klubem Explore” pojawi się na antenie Polsat Viasat Explore, to „Australijscy poławiacze homarów”. Seria przygląda się załogom, które podczas zimowego sezonu na homary starają się pozyskać jak największą ich ilość. To dla nich ostatnia szansa na zarobienie pieniędzy do czasu, kiedy wiosną rozpocznie się nowy sezon. Ocean Południowy, zwany też Arktycznym, to najbardziej niebezpieczne wody otaczające Australię.

„Uwielbiam dreszczyk emocji podczas połowów. To ciężka, ale niezwykle ekscytująca praca. Już jako dziecko lubiłem łowić ryby. Codziennie obserwowałem zawijające do portu i czekające na rozładunek kutry z homarami. Jak tylko mogłem, rzuciłem szkołę i dostałem pracę na łodzi jako pomocnik pokładowy. Od tamtej pory wspinałem się po szczeblach kariery aż zostałem skipperem, czyli kapitanem kutra.” – opowiada Brendon „Squizzy” Taylor, jeden z bohaterów programu.

Nieprzewidywalna pogoda i zdradliwe morze sprawiają, że załogi muszą pracować dniem i nocą, wyciągając na śliskie pokłady setki kilogramów homarów. Nawet drobny problem może w kilka chwil przerodzić się w śmiertelne niebezpieczeństwo, a od najbliższego portu dzielą rybaków setki mil. Wypadki, awarie urządzeń, sztormy i morskie drapieżniki to naturalni przeciwnicy poławiaczy homarów. Do tego dochodzą nieustannie zmieniające się ceny tych skorupiaków. Jeśli kapitan podejmie właściwe decyzje, może zarobić fortunę. Jeśli się pomyli, może stracić wszystko.

„W mojej karierze było wiele trudnych i niebezpiecznych sytuacji. Serce zaczyna mi walić i emocje szaleją, gdy odbieram sygnał mayday z łodzi, którą znam. Uczestniczyłem w wielu akcjach ratowniczych i poszukiwawczych przyjaciół, którzy odeszli na morzu. Gdy pogoda jest bardzo zła, a kuter zbliża się do ostrych przybrzeżnych skał, trzeba naprawdę szybko myśleć i umieć poradzić sobie z ogromną presją.” – zdradza „Squizzy”.

W ramach cyklu „Połowy z klubem Explore” na kanale pojawi się także seria dokumentalna „Bohaterowie z St. Jones”, pokazująca funkcjonowanie jednego z najbardziej ruchliwych portów w Ameryce Północnej, a także seria „Lodowate łowiska”, w której poznajemy amerykańską parę decydującą się odmienić swoje życie i zająć się niezwykle trudnym, lecz opłacalnym zajęciem –połowami dorsza na Islandii. Programy będą emitowane przez cały dzień od poniedziałku 25 grudnia do piątku 29 grudnia na Polsat Viasat Explore.

Więcej o kanale: https://viasatexplore.pl oraz https://www.facebook.com/ViasatExplorePL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: „Połowy z klubem Explore” od 25 do 29 grudnia na Polsat Viasat Explore - Dziennik Bałtycki