MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 100 milionów złotych pójdzie nie tylko w asfalt. Wielka inwestycja drogowa w Koszalinie

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Radosław Brzostek
To jedna z największych inwestycji drogowych w Koszalinie. Dzięki niej łatwiej dojedziemy do trasy S11, ominiemy uciążliwy przejazd kolejowy i wjedziemy do strefy ekonomicznej unikając korków.

Trwa totalna przebudowa ulicy Szczecińskiej w Koszalinie oraz silnie związana z nią budowa tras dojazdowych i uzbrajanie w odpowiednie media strefy ekonomicznej. Wprawdzie teraz kierowcy napotykają w tej części miasta na ogromne utrudnienia, już po zakończeniu robót ma być idealnie.

Na razie jest tak, że zamknięto ulicę Wołyńską, więc kierowcy muszą sporo nadrabiać, jadąc na przykład do Galerii Handlowej Forum. Niestety, ta ulica będzie zamknięta co najmniej do września. Poważne utrudnienia są też na ul. Szczecińskiej, na której trwają główne roboty budowlane.

Wyjaśnijmy, ul. Szczecińską przebudowuje firma Strabag, a koszt tej inwestycji to blisko 35 milionów złotych. Ta ulica po przebudowie będzie miała cztery pasy jezdni, trzy nowe ronda, a dodatkowo zyska bezpieczny układ drogowy przy węźle S6 i S11. Te roboty mają być zakończone jeszcze w tym roku.

Co z resztą? Dzięki otrzymanej kolejnej dotacji, w wysokości blisko 80 mln zł, miasto uzbroi też tereny inwestycyjne w Strefie Ekonomicznej i połączy kluczowe drogi na tym obszarze. Inwestycja pozwoli m. in. na połączenie ul. Szczecińskiej z węzłem dróg S6 i S11 oraz z ul. BoWiD. Dzięki temu ominiemy przejazd kolejowy na ul. Syrenki. Ta inwestycja składa się z trzech etapów: I - budowa odcinka ul. Szczecińskiej od sklepu Lidl do węzła „Koszalin-Zachód” w ciągu trasy S11; II – budowa odcinka nowej drogi od ul. Szczecińskiej przy nowo budowanym rondzie do ul. BOWiD. Tu powstanie m. in. nowy wiadukt nad trasą kolejową; III – uzbrojenie strefy w rejonie ulic Szczecińskiej, Wołyńskiej i Lechickiej.

Wykonawcą tych prac jest firma Budimex, a termin realizacji to 26 miesięcy, czyli rok 2026. Koszt inwestycji sięgnie 79 milionów złotych.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński