Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Program Działaj Lokalnie w Koszalinie i regionie. 12 projektów dostało finansowe wsparcie

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Do tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie zgłoszono 22 projekty. Komisja konkursowa wybrała 12.
Do tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie zgłoszono 22 projekty. Komisja konkursowa wybrała 12. Fundacja Nauka dla środowiska
Fundacja Nauka dla Środowiska podpisała 12 umów z lokalnymi stowarzyszeniami i fundacjami. Na ich konta trafi w sumie około 70 tysięcy złotych na realizację różnego rodzaju projektów.

Program „Działaj Lokalnie” powstał w 2000 roku i jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Od początku realizuje go Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Głównym celem programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego.

- Do tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie zgłoszono 22 projekty. Komisja konkursowa wybrała 12 - informuje Marta Czerwińska z Fundacji Nauka dla Środowiska, która jest operatorem programu w naszym regionie.

Jakie projekty uda się zrealizować dzięki programowi Działaj Lokalnie? Wybraliśmy kilka ciekawych propozycji.

  • Grupa nieformalna ze Słowienkowa, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie, planuje zorganizować Słowienkowskie spotkania z tradycją ludową.
  • Grupa nieformalna Kronikarki, działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Manowie przedstawiła projekt Czytelnia na okrągło, którego celem jest stworzenie w przestrzeni publicznej w otoczeniu przyrody miejsca, gdzie można prowadzić zajęcia biblioteczne, albo spokojnie poczytać książki.
  • Koło gospodyń wiejskich "Malwa" w Chłopach zaproponowało Spotkanie z historią mówioną, bohaterowie i miejsca zapomniane gmin.
  • Koło Gospodyń Wiejskich Strzepo-Wianki ze Strzepowa przedstawiło projekt Akademia słodkości według Strzepo-Wianek.
  • Grupa nieformalna: "Ekobrygada" działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim przygotowała projekt Biblioteka nasion rodzimych.
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Rososze przygotowało projekt Wspomnienia z Rosochy, który ma promować wolontariat, ale i pomóc ocalić od zapomnienia lokalne historie.
  • Grupa nieformalna: Ekologiczne Węgorzewo planuje przeprowadzić rewitalizację zaniedbanego terenu należącego do gminy - efektem ma być stworzenie parku, który będzie służył mieszkańcom.
od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera