Puchar Polski: Gwardia Koszalin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 20:26 [ZDJĘCIA]

Przez 45. minut piłkarze ręczni Gwardii Koszalin walczyli jak równy z równym z występującą w Superlidze drużyną ze Szczecina.

W niedzielę koszalińscy szczypiorniści gościli występującą w Superlidze szczecińską Pogoń, w 1/16 finału Pucharu Polski. Goście stawili się w dość wąskim składzie, co dawało nadzieję na sprawienie niespodzianki.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli twardą walkę. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć na więcej niż 2 gole. W zespole Gwardii prym wiedli Patryk Kiciński i Marcin Ciarkowski (po 4 gole). Kołowy gospodarzy w walce z potężnymi rywalami wykazywał się sprytem i - co ważne - poparł to skutecznością. W zespole Pogoni od początku brylował Patryk Miłek (5 goli do przerwy). Do szatni 2-bramkowe prowadzenie zabrała Gwardia, a kibice żałowali zmarnowanych setek Kicińskiego, Marka Jakutowicza, Krzysztofa Karnacewicza czy Mykoły Maliarewicza.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od gola Jakuba Radosza na najwyższe prowadzenie 13:10. Dobra passa trwała do 37. min. Przy wyniku 14:12 Gwardia grała w podwójnej przewadze. Niestety, zamiast powiększyć prowadzenie, popełniła 3 straty i zrobiło się 14:15.

Podopieczni Piotra Stasiuka już się po tym nie pozbierali. Końcówka należała do Pogoni, która w 56. min prowadziła różnicą nawet 8 goli. Ostatecznie goście wygrali 26:20 i oni zagrają w kolejnej rundzie PP.

Gwardia Koszalin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 20:26 (12:10)

Gwardia: Bugaj, Fiodor, Rycharski - Bereżny 2, Felsztiger 1, Hertig, Kiciński 7, Jakutowicz, Kamiński, Radosz 5, Ciarkowski 4, Maliarewicz, Karnacewicz 1.

Pogoń: Teterycz, Bartosik - Wąsowski, Bosy 3, Mróz, Jońca 4, Jedziniak 4, Matuszak 1, Miłek 8, Zaremba 2, Fedeńczak 4.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019 w regionie koszalińskim NA ŻYWO!