MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozmach na budowie łącznika widać z góry. Inwestycja warta ponad 100 mln złotych [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Prace przy budowie łącznika obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11 z drogą krajową nr 20 postępują zgodnie z harmonogramem. Wykonano już zdecydowaną większość prac w zakresie obiektów mostowych. Roboty drogowe również postępują, obwodnica powinna być gotowa w drugim kwartale przyszłego roku.

Ciekawych wrażeń dostarczają zdjęcia z drona, które pokazują zakres prac na całej długości - od nowego węzła drogowego Szczecinek Południe przez rondo na dawnej "11" i na skrzyżowaniu z DK20. A także to, jak trasa przebiega blisko jeziora Lipnica.

Łącznik DK20 i S11 na południe od Szczecinka buduje Budimex, który złożył ofertę opiewającą na 106,6 miliona złotych. Od jesieni 2019 roku obwodnica Szczecinka funkcjonuje w ciągu drogi ekspresowej S11. DK20 nadal jednak prowadzi przez centrum miasta. Dlatego konieczna jest budowa obwodnicy również w ciągu tej drogi.

Nowa trasa od południa ominie Szczecinek i połączy obwodnicę w ciągu DK20 z trasą S11 w rejonie miejscowości Miękowo, gdzie powstanie nowy węzeł drogowy. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). W ramach inwestycji powstaną też dwa ronda oraz wiadukt nad linią kolejową na Piłę i Poznań. Obwodnica będzie miała długość 4,3 kilometra. Z DK 20 połączy się w okolicy Sitna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński