Siatkarze OPP Powiatu złapali zadyszkę i znów przegrali

kmb
To już czwarta przegrana kołobrzeżan w pięciu ostatnich meczach. Powiatowi gdzieś stracili rezon po dobrym początku rozgrywek.

Po raz drugi z rzędu podopieczni trenerów Leszka Kowalewskiego i Waldemara Pankiewicza musieli uznać wyższość rywali po tie-breaku.
Już w pierwszym secie Jędrzeja Śląskiego zmienił Jakub Kopiński. Widać było, że kapitan OPP jeszcze nie złapał świeżości po listopadowym maratonie meczowym w ramach Mistrzostw Wojska Polskiego. W drugim secie OPP Powiat prowadził już 23:20. Źle kończone ataki (w aut i po bloku) sprawiły jednak, że rywale dogonili kołobrzeżan, złapali wiatr w żagle i wyszli na prowadzenie.

Trzeci i czwarty set, gdy miejscowi byli już pod ścianą, to już znacznie lepsza gra gospodarzy, którzy prezentowali spokojną, wyważoną i przede wszystkim skoncentrowaną siatkówkę. Z uważnym przyjęciem, pewnym blokiem i atakami kończonymi z zimną krwią. Wysokie wygrane w pewnym stylu mogły optymistycznie nastrajać na decydującą część meczu. Nic z tego.

W tie-breaku znów Powiatowym trafił się przestój w złym momencie. Przyszły trzy błędy własne, Brakowało pewnego przyjęcia. Znów też dały o sobie znać problemy w ataku. I to ekipa z Nakła rozstrzygnęła tę partię - i całe spotkanie - na swoją korzyść. - Złapaliśmy zadyszkę - przyznał trener Kowalewski.

- Bardzo dobre momenty przeplatamy słabymi. Brakuje nam równej gry od początku do końca. A przecież widać, że stać nas na lepsze wyniki, bo drużyna ma potencjał. Prócz Śląskiego, który musi jeszcze dojść do siebie, teraz przez problemy logistyczne (gołoledź na drodze), na mecz nie dojechał Markiewicz. Zabrakło go na przyjęciu. Liczymy, że odblokujemy się w kolejnym meczu - podsumował.

OPP Powiat Kołobrzeski - Trójka Nakło 2:3 (17:25, 23:25, 25:16, 25:16, 13:15)
OPP: Śląski, Bartnik, Pankiewicz, Grot, Zapaśnik, Paśnik, Markowski (libero) - Kopiński, Sikorski, Wójcik, Jakubowski.