Sparing zamiast ligi. Gwardia- Victoria 4:0

djas
W meczu sparingowym z Victorią Sianów, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tsubasa Nishi (z prawej) Jacek Wójcik
Piłkarze Gwardii Koszalin w dalszym ciągu są zmuszeni rozgrywać mecze sparingowe. Zamiast ligowego spotkania z Kotwicą Kołobrzeg, podopieczni Wojciecha Megiera na koszalińskim euroboisku zmierzyli się z Victorią Sianów.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem czołowego zespołu Bałtyckiej trzeciej ligi 4:0. W dwudziestej piątej minucie stan rywalizacji pewnym strzałem w długi róg otworzył Ryuki Kozawa. Sześć minut później na efektowne uderzenie z półwoleja zdecydował się Tsubasa Nishi. Odbita od poprzeczki piłka wylądowała w siatce. Mimo strzelenia dwóch bramek, gwardziści razili nieskutecznością. Sytuacji "sam na sam" z bramkarzem Victorii nie wykorzystali Jacek Magdziński (dwukrotnie) oraz autor drugiego gola, Tsubasa Nishi.

Drugą część spotkania trzecioligowcy rozgrywali ze stratą jednego zawodnika. Po tym, jak w końcówce pierwszej połowy czerwoną kartkę ujrzał Daniel Wojciechowski, szkoleniowcy Gwardii nie zdecydowali się na wprowadzenie do gry nowego gracza. Nie zmieniło to znacząco obrazu meczu. Ponownie na listę strzelców wpisał się Tsubasa Nishi. Dobre okazje mieli również Jacek Magdziński, Marcin Parus, Andrej Tratsiak, Norbert Dondera oraz Szymon Stanowski. Kwadrans przed końcem z powodu urazu murawę opuścił Dondera i gwardziści kończyli spotkanie w "dziewiątkę". Rezultat ustalił Daniel Morawski.

Skład Gwardii: Matysiak- Dondera, Stanowski, Wojciechowski, Rokicki- Poczobut, Tratsiak, Nishi, Kozawa, Parus- Magdziński oraz Rzepecki, Bień, Więckowski i Morawski