Sport > Złoty Korzeniowski, srebrny Sawrymowicz!

RedakcjaZaktualizowano
Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) obronił tytuł na 200 m stylem motylkowym w trzecim dniu mistrzostw Europy na krótkim basenie w Helsinkach.

W finale zwyciężył z wynikiem 1.52,33. To drugie podium Korzeniowskiego w stolicy Finlandii - wcześniej był trzeci na 400 m stylem dowolnym.

W sobotnim finale Polak wyprzedził Węgra Laszlo Cseha - 1.53,08 i Rosjanina Nikołaja Skworcowa - 1.53,10. Ósme miejsce zajął Łukasz Drzewiński (AZS AWF Warszawa), który pokonał dystans w 1.57,05.

Srebrny medal na 1500 m stylem dowolnym zdobył Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin). 19-latek pokonał dystans w 14.28,41, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski.

Złoto wywalczył Rosjanin Jurij Priłukow - 14.16,13 (rekord Europy), a brąz Francuz Sebastien Rouault - 14.39,06.

Korzeniowski i Sawrymowicz zdobyli siódmy i ósmy medal Polaków w Helsinkach. Podopieczni Pawła Słomińskiego awansowali na drugie miejsce w klasyfikacji medalowej!
********
Francuzka Laure Manaudou wynikiem 3.56,09 ustanowiła rekord świata w finale 400 m stylem dowolnym. Manaudou o 0,7 poprawiła własny rekord z ubiegłorocznych ME w Trieście - 10 grudnia 2005 roku pokonała dystans w 3.56,79.
********
Beata Kamińska (AZS AWFiS Gdańsk) zakwalifikowała się do niedzielnego finału na 100 m stylem klasycznym. Wynik 1.07,96 dał jej drugie miejsce w pierwszym półfinale i szóste w klasyfikacji łącznej.
********
Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź) z wynikiem 1.01,18 zajęła czwarte miejsce w finale 100 m stylem zmiennym. Zwyciężyła Finka Hanna-Maria Seppala - 1.00,45. W czwartek Urbańczyk wywalczyła brązowy medal na 200 m stylem zmiennym.