Superliga kobiet: Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 29:21 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nie było niespodzianki, jak również wielkich emocji w meczu 8. kolejki Superligi pań. Energa AZS pewnie sięgnęła po szóste już zwycięstwo w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się dość zaskakująco. Zespół z Jeleniej Góry, który do Koszalina przyjechał po dwóch zwycięstwach, w początkowych minutach stawiał duży opór grającym w dość spokojnym tempie Akademiczkom.

Bramkę Aleksandry Sach (grała cały mecz, notując sporo udanych interwencji, za co została wyróżniona w zespole), bombardowały Sylwia Jasińska, Małgorzata Jurczyk i Aleksandra Tomczyk. Do 20. min (10:10) żadna z drużyn nie uzyskała większej przewagi niż jednobramkowa.

Koszaliński zespół przycisnął mocniej w ostatnich 10. minutach tej części, nie pozwalając rywalkom na powiększenie dorobku. Nasze zawodniczki zdobyły 4 gole z rzędu, zabierając do szatni prowadzenie 14:10. Mogło być nawet lepiej, ale Romana Roszak nie wykorzystała karnego (słupek), co ostatnio zdarzało się jej niezwykle rzadko.

KPR w 28. min stracił Karolinę Kanicką, która krótko po wejściu na parkiet mocno faulowała Monikę Michałów, w wyniku czego obejrzała czerwony kartonik.

Na początku drugiej połowy zawodniczki Energi AZS nie mogły się przez ponad 4. minuty wstrzelić w bramkę. Jak już wyregulowały celowniki, zaliczyły serię pięciu trafień z rzędu (39. - 19:11) i było w zasadzie po meczu.

Do 51. min przewaga naszych szczypiornistek ustabilizowała się na poziomie 9-10 goli. W końcówce rywalki odrobiły trzy trafienia, co było przede wszystkim efektem słabszej skuteczności Energi AZS (m.in. dwa niewykorzystane karne, w sumie w całym meczu 4/8 z linii 7. metra).

- Ciężko się gra w środku tygodnia - przyznała kapitan EAK, Adrianna Nowicka. - Trochę słabiej zaczęłyśmy to spotkanie, jednak w drugiej połowie wyszłyśmy już mocniej skoncentrowane. Na pewno do poprawy jest skuteczność. Myślę, że nie będzie z tym problemu - dodała.

Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 29:21 (14:10)

Energa AZS: Sach - Han 1, Budnicka 3, Tracz 3, Roszak 3, Domaros 1, Kaczanowska, Michałów 5, Wołownyk 3, Smbatian 3, Striukowa 3, Rycharska 1, Nowicka 2, Tomczyk 1.

KPR: Szczurek, Wierzbicka, Filończuk - Bielecka 2, Oreszczuk 1, Tomczyk 3, Jurczyk 4, Kobzar 4, Załoga 3, Jasińska 2, Żukowska, Świerżewska 3, Kanicka.

Inne wyniki 8. kolejki: Korona Kielce - Start Elbląg 28:24 (14:10), Ruch Chorzów - Arka Gdynia 24:22 (13:13), Piotrcovia Piotrków Tryb. - Metraco Zagłębie Lubin 23:26 (12:14), MKS Perła Lublin - KPR Gminy Kobierzyce 27:23 (14:10), UKS PCM Kościerzyna - Pogoń Szczecin 24:34 (12:20).