Szachy > Udane półfinały Mistrzostw Polski koszalińskich zawodników

Marcel Kanarek.
Marcel Kanarek. Fot. Jacek Wójcik
W Sarbinowie rozegrano półfinały indywidualnych Mistrzostw Polski i do lat 20 w kategoriach kobiet oraz mężczyzn.

Rozgrywany na dystansie 7 rund turniej kobiet zdominowały szachistki z regionu. Świetnie spisała się Klaudia Kulon (Hetman Politechnika Koszalińska) zwyciężając ze stuprocentowym wynikiem 7 pkt. Drugie miejsce zajęła Maria Gościniak (Solny Grzybowo) - 5,5 pkt, a dwie kolejne lokaty klubowe koleżanki triumfatorki, Kinga Zakościelna i Katarzyna Adamowicz (obie po 4 pkt).

W rozgrywkach mężczyzn triumfował Krzysztof Bulski z KSz HetMaN Szopienice Katowice. W 9 rundach zgromadził 7 pkt. Na premiowanej, piątej pozycji uplasował się Marcel Kanarek z Hetmana Politechnika, który zdobył 5 pkt. Drugi z koszalińskich zawodników, Piotr Mickiewicz, był dziesiąty (4,5 pkt).