Szkoła nowych możliwości

  Szkoła nowych możliwości

  Artykuł sponsorowany

  Głos Szczeciński

  Szkoła nowych możliwości
  1/15
  przejdź do galerii
  Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Koszalinie
  ul. Stanisława Dąbka 1 ,75- 354 KOSZALIN
  www.szkolymedyczne.eu


  Studium Pracowników Me­dycznych i Społecznych to zupełnie nowa jakość na rynku szkół policeal­nych, zbudowana na pod­walinach, prowadzonych od dwudziestu pięciu lat przez „ O ś w i a t a - L i n g w i s t a ” Nadbałtyckie Centrum Edu­kacji , szkół policealnych.

  Oferta Studium wychodzi naprzeciw potrzebom rynku pracy - obecnie deficyt pracowników w zawodach medycznych wynosi około 25 %, dzięki czemu osoby reprezentujące te zawody mogą spodziewać się wzrostu zarobków i atrakcyjnych pakietów socjalnych.

  Funkcjonujące już sześć lat Studium w Koszalinie w sposób elastyczny dostosowuje swoją ofertę do wciąż zmieniającego się rynku pracy.

  Z dniem 1 listopada 2018 roku szkoła zmieniła siedzibę na piękny , przestronny budynek przy ulicy Stanisława Dąbka w Koszalinie ( na terenie VI LO ) . Zajęcia praktyczne realizowane są w najnowocześniejszych podmiotach medycznych : gabinetach stomatologicznych, w przychodni rehabilitacyjnej, aptece ,Centrum SPA , warsztatach terapii zajęciowej . Szkoła posiada również własne pracownie szkolne : pracownię pielęgnowania dziecka, pracownię muzyczną z możliwością nauki gry na pianinie, pracownię plastyczno-techniczną , pracownię arteterapii, organizacji czasu wolnego, pracownię pierwszej pomocy przedmedycznej , masażu suchego oraz ćwiczeń przedklinicznych.

  W związku z rozpoczęciem kształcenia na kierunkach technik dentystyczny oraz technik elektroradiolog powstają nowe pracownie : protetyczna oraz RTG.

  Dzięki doskonale wy­szkolonej kadrze, jak również dużej ilości zajęć praktycz­nych, Studium kształci specjalistów z branży medycznej oraz obszaru pomocy społecznej. Zajęcia praktyczne reali­zowane w placówkach medycznych dają absol­wentom Studium możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, które sta­nowi obecnie najistotniejszy czynnik w procesie rekrutacji pracowników.

  Wykłady i ćwiczenia prowadzone pod okiem wysoko wyspecjalizowa­nych wykładowców, lekarzy i pro­fesjonalistów w dziedzinie stoma­tologii, kosmetyki, masażu i opieki społecznej sprawiają, że absolwenci szkoły osiągają wysokie wyniki na egzaminach państwowych potwier­dzających kwalifikacje w zawodzie.

  Studium Pracowników Medycznych i Społecznych posiada również wła­sną Agencję Pracy, która pozwala absolwentom na podjęcie zatrud­nienia zgodnego z posiadanymi kwalifikacjami. Realizacja rozsze­rzonego programu nauczania języ­ka obcego zawodowego, sprawia, że słuchacze Studium gotowi są do podjęcia pracy poza granicami kraju. W trakcie nauki słuchacze Studium mają możliwość odbywania praktyk i staży zagranicznych finansowanych z środków Unii Europejskiej. Obecnie słuchacze realizują praktyczną naukę zawodu w Asturii w Hiszpanii w Centrum Rehabilitacyjnym OVIDA.

  Słuchaczom poszczególnych kierunków, w zależności od zawodu, umożliwiamy udział w dodatkowych kursach, szkoleniach i seminariach prowadzonych przez renomowane podmioty medyczne w następującym zakresie:
  • Asystentka stomatologiczna: Asystowanie w implantologii
  • Higienistka stomatologiczna: Kurs sterylizacji medycznej
  • Technik masażysta: SPA & Wellnes
  • Technik usług kosmetycznych: SPA & Wellnes
  • Terapeuta zajęciowy: Arteterapia lub terapia śmiechem i zabawą
  • Opiekunka dziecięca : Arteterapia
  • Technik administracji: Organizacja pracy rejestracji medycznej , sekretariatu medycznego lub administracja w bezpieczeństwie


  Gwarancja wysokiego poziomu usług, miła atmosfera, otwartość na pro­pozycje i potrzeby Słuchaczy oraz wychodzenie naprzeciw aktualnym potrzebom rynku europejskiego spra­wiają, że przed absolwentami Studium wciąż otwierają się nowe horyzonty, dzięki którym mogą szybko znaleźć „pomysł na siebie” oraz prawidłowo pokierować swoją zawodową karierą.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  ODLICZANIE DO MATURY

  DNI
  GODZIN
  MINUT
  SEKUND

  Zdjęcia studniówki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki wideo

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.