Teraz już Niemcy

Krzysztof Dziedzic [email protected]
Maciej Żurawski uruchomił Euzebiusza Smolarka, który następnie podał do Jacka Krzynówka i tak padła bramka dla Polski. Wcześniej jednak "Żuraw” nie wykorzystał rzutu karnego. fot. archiwum
Remisem 1:1 z Danią zakończył się rozegrany wczoraj w Chorzowie ostatni sprawdzian piłkarskiej reprezentacji Polski przed finałami mistrzostw Europy.

Polska - Dania 1:1 (1:1)

Bramki: Krzynówek (43) - Vingaard (28)

Polska: Boruc - Wasilewski, Bąk, Jop, Wawrzyniak (46 Golański) - Zahorski (46 Łobodziński), Dudka, Lewandowski, Krzynówek (78 Garguła), Smolarek (78 Saganowski) - Żurawski (46 Roger).

Dania: Sorensen - Jacobsen, Christensen, Kroldrup, Jorgensen (46 Rasmussen) - Rommedahl, Poulsen (78 Augustinussen), Retov (64 Kristensen), Nordstrand (46 Perez), Vingaard (69 Kvist) - Bendtner (89 Sorensen).
Widzów: 40000.

W nadchodzącą niedzielę podopieczni trenera Leo Beenhakkera zagrają już o punkty z Niemcami.

Mecz z Danią był dla polskich piłkarzy ostatnim testem przed finałami mistrzostw Europy, które rozpoczynają się w sobotę. Można było więc spodziewać się, że holenderski szkoleniowiec naszej kadry rozpocznie spotkanie składem podobnym do tego, który 8 czerwca wybiegnie na boisko przeciwko Niemcom. I tak raczej było, choć śmiało można powiedzieć, że za sześć dni na prawej pomocy wystąpi raczej Wojciech Łobodziński lub Jakub Błaszczykowski, a nie Tomasz Zahorski.

"Żuraw" zmarnował karnego
Początek meczu był spokojny. Nasi piłkarze mieli kłopoty ze stworzeniem dobrych sytuacji pod bramką rywala. Duńczycy kontrolowali wydarzenia na boisku, a w 28 minucie objęli prowadzenie. Poszło świetne, prostopadłe podanie Retova w pole karne do zawodnika Arsenalu Londyn Bendtnera, który z ostrego kąta uderzył z sześciu metrów na bramkę Boruca. Do odbitej piłki przez polskiego bramkarza dopadł Vingaard i wpakował ją do siatki. Można mieć uwagę do Boruca, że mógł lepiej odbić tę piłkę.

W 34 minucie pojawiła się najlepsza okazja na wyrównanie: rzut karny. Po ataku prawą stroną Smolarek przedzierał się przez obronę Duńczyków i został według sędziego sfaulowany. Jednak Żurawski nie wykorzystał "jedenastki". Strzelił lekko po ziemi i bramkarz naszych rywali sobie poradził.

Żurawski, Smolarek, Krzynówek - gol
Na szczęście w 43 minucie biało-czerwoni doprowadzili do remisu. Po szybkiej akcji Żurawski z boku pola karnego dograł do środka do Smolarka. Ten przyjął piłkę, dostrzegł lepiej ustawionego Krzynówka i mu odegrał. Pomocnik naszej reprezentacji uderzył swą gorszą prawą nogą, jednak piłka po rykoszecie od jednego z duńskich obrońców znalazła drogę do siatki.

W przerwie Beenhakker zrobił trzy zmiany. Na boisku pojawił się m.in. Roger Guerreiro. Trudno jednak stwierdzić, czy swym występem znacznie przybliżył się do wyjściowej "jedenastki" na mecz z Niemcami.

UWAGA KIBICE

Codziennie w Głosie prezentujemy mnóstwo ciekawych materiałów poświęconych Euro 2008. Nasi dziennikarze na miejscu śledzą przygotowania polskiej kadry. Będziemy na bieżąco podpatrywać formę kadrowiczów podczas treningów przed meczami. Warto zaglądać codziennie do naszych wydań.
Bądźcie z nami - Głos zawsze z kibicami!!!