Trójki Czarnych zabójcze dla AZS Koszalin [ZDJĘCIA, WIDEO]

31. derby Pomorza Środkowego dla Energi Czarnych Słupsk. To ich 21. zwycięstwo w PLK nad AZS Koszalin, ósme na parkiecie w Koszalinie i czwarte z rzędu.

Obie drużyny grały falami, przeplatając udane fragmenty spotkania znacznie słabszymi. Tak było w I kwarcie, gdy AZS rozpoczął od prowadzenia 8:0 i 9:3, by przegrać tę część 17:19. W II kwarcie powtórka z rozrywki. Po 4. min 33:23 dla AZS, a w końcówce znów dominacja Czarnych, którzy zdobywają ostatnie 11 pkt w tej odsłonie.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się gości, wśród których nie do zatrzymania był 35-letni Jerel Blassingame (27 pkt, 6/12 za 3 pkt, 7 asyst). Głównie dzięki niemu w 28. min Czarni odskoczyli na 9 pkt (60:51). W końcówce znów poderwali się Akademicy i zmniejszyli różnicę do 4 pkt.

Równie dobrze rozpoczęli ostatnie 10 minut spotkania. Pięć punktów duetu Kenneth Manigault - Remon Nelson dało prowadzenie 63:62. Pierwszy z wymienionych zaliczył ponadto kilka udanych akcji w obronie, a drugi poprawił słabą do przerwy skuteczność (1/7 po 20. min gry, na koniec meczu 6/16). Pod koszami skutecznie grał Darrell Harris, który zanotował pierwsze w sezonie double-double (18 pkt i 12 zbiórek).

W połowie kwarty prowadzenie AZS urosło do 6 pkt (77:71). Taka różnica utrzymała się do 39. min, gdy po trójce Piotra Stelmacha było 80:74. Końcówka spotkania należała jednak do Czarnych. Trójki trafili kolejno Marcus Ginyard, Blassingame i decydującą o wygranej Grzegorz Surmacz.

AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 80:83 (17:19, 22:21, 19:22, 22:21)

AZS: Harris 18 (12 zb.), Nelson 17 (3x3, 6 as., 4 str.), Stelmach 12 (2x3, 6 zb.), Zalewski 11 (3x3), Sikora 4 (5 zb., 3 prze.) - Manigault 12 (4 zb., 5 str.), Wall 4, Wrona 2, Wadowski 0, Brown 0, Nowakowski 0.

Czarni: Blassingame 27 (6x3, 7 as.), Surmacz 17 (3x3, 5 zb.), Ginyard 12 (2x3, 5 as.), Kravish 8 (6 zb.), Dąbrowski 0 (5 zb.) - Burrell 12, Cesnauskis 5 (1x3), Jackson 2, Seweryn 0, Jarmakowicz 0.