Trwa zła seria San Antonio Spurs. Osiem punktów Sochana

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Jeremy Sochan (z prawej) zdobył osiem punktów  w meczu z LA Clippers.
Jeremy Sochan (z prawej) zdobył osiem punktów w meczu z LA Clippers. Fot. PAP/EPA/Adam Davis
Jeremy Sochan zdobył osiem punktów, zanotował osiem zbiórek i jedną asystę dla San Antonio Spurs, ale jego drużyna przegrała u siebie z Los Angeles Clippers 99:124 w meczu ligi NBA, ponosząc dziewiątą porażkę z rzędu.

Nieskuteczny Jeremy Sochan

Polski koszykarz tradycyjnie wyszedł do gry w pierwszej piątce i przebywał na parkiecie 29 minut. Był jednak mało skuteczny w ataku - trafił trzy z 12 rzutów za dwa punkty i ani jednego z trzech za trzy. Słabo zagrał wybrany z numerem 1 w drafcie Francuz Victor Wembanyama, zdobywając tylko dziewięć punktów. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Keldon Johnson - 22 punkty i 10 zbiórek.

Wśród gości wyróżnili się Paul George - 28 punktów i były gracz Spurs, Kawhi Leonard, wygwizdywany przez kibiców przy każdym kontakcie z piłką. Zdobył 21 punktów, a po 19 dołożyli Norman Powell i Niemiec Daniel Theis.

Spurs nie wygrali meczu NBA od 2 listopada. W poniedziałek prowadzili wyrównaną grę tylko przez pierwsze minuty. Od drugiej kwarty przewaga Clippers systematycznie rosła, a w czwartej była już bardzo duża, sięgając 28 punktów.

San Antonio Spurs najsłabsi na Zachodzie

"Ostrogi" są obecnie najsłabszą drużyną na Zachodzie, mającą bilans trzech zwycięstw i 11 porażek. Dziewięć przegranych z rzędu to ich piąta najdłuższa zła passa w historii. Rekord pobili w poprzednim sezonie, przegrywając 23 kolejne spotkania i kończąc sezon z bilansem 22-60.

Mimo wysokiej porażki trener Gregg Popovich dostrzegł pozytywy. - Nikt nie lubi przegrywać, ale uważam, że pewne elementy były dobre, więc będę dobrze spać. Podobało mi się wiele rzeczy, które widziałem, indywidualnie i zespołowo - ocenił słynny szkoleniowiec.

W środę Spurs zagrają przed własną publicznością ponownie z Clippers.