Trzy gole w derbach. Bałtyk- Gwardia 2:1

djas
W fazie 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski edycji KOZPN los skojarzył dwie koszalińskie drużyny. Na miejscowym euroboisku, z awansu do dalszej fazy gier cieszyli się piłkarze Bałtyku. archiwum

Losy awansu rozstrzygnęły się w regulaminowym czasie gry. Pierwsi groźną okazję do zdobycia gola stworzyli gwardziści, lecz strzał z półobrotu Shibusawy pewnie wyłapał Maciej Dulewicz. Kolejne minuty lepiej ułożyły się dla zespołu prowadzonego przez Wojciecha Polakowskiego. Po kwadransie gry Bałtyk objął prowadzenie. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Szymański, a wyciągnięty jak struna Marcin Matysiak nie zdołał sięgnąć futbolówki. Trzy minuty później piłkarze Gwardii otrzymali kolejny cios. Z powodu urazu, boisko musiał opuścić Maciej Stańczyk.

Z upływającym czasem więcej z gry zaczęli zyskiwać gracze czwartego zespołu Bałtyckiej trzeciej ligi. Przed szansami na zdobycie gola stawali Paweł Nowacki oraz Daniel Wojciechowski. Bliski pokonania własnego bramkarza był również Kordian Rudziński.

Po przerwie szkoleniowcy Gwardii postawili wszystko na jedną kartę. W miejsce defensywnego pomocnika Bartłomieja Poczobuta, na placu gry pojawił się Jacek Magdziński. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry z linii pola karnego mocno uderzył Damian Miętek. Bałtyk od straty gola uratował słupek. Gwardziści nie zwalniali tempa. Przed szansą stanął Daisuke Shibusawa, lecz skutecznie interweniował Dulewicz.

W 70 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Daniel Morawski. Kilkadziesiąt sekund później indywidualną akcję, zakończoną precyzyjnym strzałem w długi róg przeprowadził Łukasz Duszkiewicz i Bałtyk prowadził z Gwardią 2:0.

Ostatni kwadrans przyniósł olbrzymie emocje. Gracze obu drużyn nie odstawiali nogi, na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. W 82 minucie Łukasz Miklasiński nieprzepisowo powstrzymywał w polu karnym Przemysława Sydoruka i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Paweł Nowacki. Gwardziści kończyli spotkanie w "dziewiątkę". W końcówce meczu po ostrym wejściu Adriana Rząsy, z kontuzją murawę opuścił Damian Więckowski.

Bałtyk Koszalin- Gwardia Koszalin 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Szymański '15, 2:0 Łukasz Duszkiewicz '72, 2:1 PawełNowacki '82