V liga Arkadia Malechowo - Błonie Barwice 4:0 (2:0)

(wok)
Piłkarze Arkadii przewyższali pod każdym względem zespół Błonia.
Piłkarze Arkadii przewyższali pod każdym względem zespół Błonia. Fot. Wojciech Kukliński
Lider rozgrywek, zespół Arkadii Malechowo, odniósł efektowne zwycięstwo. Aż 4:0 pokonał drużynę Błonia Barwice.

Goście tylko przez pierwsze minuty byli równorzędnym rywalem. Później na murawie wyraźną przewagę mieli już gospodarze. Jednak to piłkarze z Barwic pierwsi mogli objąć prowadzenie. W 20. min po strzale ich napastnika piłka trafiła w słupek.

W 37. minucie padła pierwsza bramka. Jej autorem był Arkadiusz Fastyn. Piłkę w pole karne wrzucił Przemysław Skoczylas, a Fastyn uderzeniem głową z pięciu metrów umieścił piłkę w bramce. Przed przerwą do bramki rywali trafił jeszcze Dariusz Szperlak.

Doświadczony zawodnik, który do Arkadii przeszedł z Gwardii Koszalin, teraz występuje w ataku. I trzeba przyznać, że obrońcy zespołu rywala obawiali się go. I słusznie, bo Szperlak sprytnie wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy Błonia i zdobył drugiego gola. Na próżno goście domagali się odgwizdania spalonego.

W 69. min Skoczylas w polu karnym został przewrócony przez bramkarza gości i arbiter podyktował rzut karny. Z "11" nie pomylił się Paweł Ignasiak. Czwartego gola dla gospodarzy zdobył Szperlak.

Napastnik Arkadii w 72. min otrzymał podanie ze skrzydła od Ignasiaka i strzałem z siedmiu metrów zmusił po raz czwarty do kapitulacji Mariusza Krefta. Końcówka spotkania była już mniej ciekawa, bo żadnej z drużyn nie zależało już na forsowaniu tempa.

Arkadia Malechowo - Błonie Barwice 4:0 (2:0)
1:0 Fastyn (37.), 2:0 Szperlak (40), 3:0 Ignasiak (69-karny), 4:0 Szperlak (72.). Żółte kartki: Bułło, Gostyński - Grzegorz Łomakin, Mateusz Węgiełek, Mariusz Kreft, Dawid Borkowski, Robert Felisiak

Arkadia Malechowo: Michał Dąbrowski - Stokowiecki, Łukasz Matuszewski, Paweł Ignasiak, Andrzej Bułło - Arkadiusz Fastyn (Tomasz Gostyński), Przemysław Skoczylas, Walczak (Paweł Ostrowski), Kalwasiński - Dawid Socha (Przemysław Sydoruk), Dariusz Szperlak (Michał Jarzębiński)

Błonie Barwice: Mariusz Kreft - Łukasz Zając (Damian Zdeb 46'), Adrian Smoczek, Dawid Socha, Robert Felisiak (Krzysztof Pieczara 75') - Mateusz Węgiełek, Paweł Mycyk, Grzegorz Łomakin (Łukasz Opałka 87'), Mariusz Dziwirski, Łukasz Zbroszczyk - Dawid Borkowski ponadto nie grali: Kuba Lis, Eliasz Ziółkowski