MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Koszalinie powstanie nowy klub dla seniorów

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
W lutym z okazji kończącego się karnawału w siedzibie Dziennego Domu Pogodna Jesień w Koszalinie odbył się bal przebierańców. W zabawie udział wzięli seniorzy z dwóch koszalińskich Domów Dziennych: ”Złotego Wieku” oraz Pogodna Jesień „Senior+”. Teraz w Koszalinie powstanie kolejny Dom Seniora.
W lutym z okazji kończącego się karnawału w siedzibie Dziennego Domu Pogodna Jesień w Koszalinie odbył się bal przebierańców. W zabawie udział wzięli seniorzy z dwóch koszalińskich Domów Dziennych: ”Złotego Wieku” oraz Pogodna Jesień „Senior+”. Teraz w Koszalinie powstanie kolejny Dom Seniora. archiwum
Samorząd otrzymał dotację na utworzenie i wyposażenie Klubu „Senior +”. Nowy klub od nowego roku będzie działał przy ul. Łużyckiej. - Tam mieszka liczna grupa seniorów. Kolejny klub tworzymy na ich wniosek - mówi prezydent Piotr Jedliński.

- To będzie trzeci klub dla seniorów w mieście, po Złotym Wieku oraz klubie w DPS - dodaje prezydent. - To dobre miejsce dla seniorów do ich aktywizacji oraz do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego, to miejsce, gdzie mogą zdobyć nową wiedzę i rozwinąć swoje zainteresowania.

W ramach rządowego Programu wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020 (edycja 2020) Koszalin otrzymał dotację na utworzenie i wyposażenie Klubu „Senior +”. Dotacja wynosi 150 tys. zł i dzięki niej oraz 38 tys. zł z budżetu miasta możliwe będzie przystosowanie pomieszczeń przy ul. Łużyckiej 32 na koszaliński Klub „Senior +”. Jego uruchomienie planowane jest w styczniu 2021 r. Zasady funkcjonowania klubu oraz tryb kwalifikowania osób do uczestnictwa w działaniach realizowanych przez placówkę będą oparte o przepisy Ustawy o pomocy społecznej.

Koszalin jest uczestnikiem rządowego Programu wieloletniego „Senior +” od 2015 r. W edycji 2015 utworzono Dzienny Dom Pogodna jesień „Senior +” przy ul. Teligi 4, który jest prowadzony przez DPS „Zielony Taras” w Koszalinie. W zajęciach uczestniczy 30 seniorów.

Z okazji kończącego się karnawału w siedzibie Dziennego Domu Pogodna Jesień w Koszalinie odbył się bal przebierańców. W zabawie udział wzięli seniorzy z dwóch koszalińskich Domów Dziennych: ”Złotego Wieku” oraz Pogodna Jesień „Senior+”. Zobacz także Bal karnawałowy fundacji Zdążyć z miłością w Prywatce Koszalin

Bal przebierańców w Dziennym Domu Pogodna Jesień w Koszalini...

Zobacz także: Dzień Seniora w CK105 w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo