Zamknij

Głos Koszaliński

W środę poznamy nowe obostrzenia. Minister: Wróci to, za czym tęskniliśmy

Rząd zastanawia się, czy nie było możliwe poluzowanie restrykcji i zniesienie nakazu noszenia maseczek na wolnym powietrzu."Być może na razie

Tomasz Hołod / Polska Press

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/9] Poprzednie Następne

Maseczki tylko w pomieszczeniach?

Rząd zastanawia się, czy nie było możliwe poluzowanie restrykcji i zniesienie nakazu noszenia maseczek na wolnym powietrzu.

"Być może na razie tylko poza dużymi miastami" – mówił w ubiegłym tygodniu na antenie TVN 24 profesor Andrzej Horban, szef rady medycznej przy premierze.

"Rozmawiamy i dyskutujemy o tym" - przyznaje minister zdrowia Adam Niedzielski, choć szybko dodaje, że sam jest przeciwnikiem takiego rozwiązania.

Minister zwrócił uwagę, że na powietrzu są jednak różne sytuacje.

"Spacer po pustych ulicach, ale i sytuacja, gdzie poruszamy się w mieście, gdzie jest dużo ludzi, duży tłok. To jest związane z większym ryzykiem zakażenia. Z tego punktu widzenia, będziemy czekali aż liczba nowych zakażeń będzie na tyle niska, że to ryzyko będzie akceptowalne. Na dziś, z mojego punktu widzenia, zniesienie maseczek na świeżym powietrzu jest nieakceptowalne" - podkreślił Niedzielski.

Na razie, przynajmniej do 2 maja, w całej Polsce maseczki są obowiązkowe wszędzie z niewielkimi tylko wyjątkami. Nie trzeba ich nosić w domach, w lasach, w parkach, zieleńcach, ogrodach botanicznych, podczas prywatnej podróży samochodem czy też podczas spożywania posiłków w zakładach pracy.

Co jeszcze może się zmienić od maja? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Przejdź do kolejnego slajdu ---

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy