Wicemistrzowie nie dali Turkom szans

Obrońca reprezentacji Portugalii Pepe cieszy się po zdobyciu gola.
Aktualni wciąż wicemistrzowie Europy odnieśli zasłużone zwycięstwo nad Turcją 2:0 (0:0).

Portugalia - Turcja 2:0 (0:0)

1:0 Pepe (61.), 2:0 Raul Meireles (90+3.). Żółta kartka: Kazim, Gokhan, Sarioglu. Sędzia: Herbert Fandel (Niemcy). Widzów 30.000. Portugalia: Ricardo , Pepe, Ricardo Carvalho, Paulo Ferreira - Petit, Joao Moutinho, Ronaldo, Deco (90. Meira), Simao Sabrosa (83. Meireles) - Nuno Gomes (69. Nani). Turcja: Demirel - Altintop (76. Senturk), Cetin, Gokhan Zan (55. Asik), Balta - Kazim, Belozoglu, Aurelio - Erdinc (46. Sarioglu), Tuncay Sanli, Nihat Kahveci.

GRUPA A Portugalia - Turcja 2:0 (0:0)

Przy odrobinie szczęścia jego rozmiary mogły być bardziej okazałe.
Najlepiej w zespole Scolariego prezentowała się druga linia. Deco, Cristiano Ronaldo i spółka zdominowali środek pola. W 17. minucie piłkę do siatki posłał głową obrońca Pepe, ale uczynił to ze spalonego. Szczęścia zabrakło też Ronaldo w 35. minucie. Po rzucie wolnym z okolic narożnika pola karnego trafił w słupek. Jego wyczyn powtórzył na początku drugiej połowy (49. minuta) Nuno Gomes.

Pierwszy raz Pepe
Wreszcie nadeszła 61. minuta. Włączający się do akcji ofensywnych Pepe po dwójkowej akcji z Nuno Gomesem znalazł się przed Demirelem i za chwilę naturalizowany Brazylijczyk cieszył się z pierwszego gola zdobytego dla reprezentacji Portugalii. Trzy minuty po pierwszym golu Portugalczycy byli bliscy zdobycia drugiego.

Gol i wszystko jasne
Nuno Gomes nie miał jednak w sobotę szczęścia. Po jego główce piłka trafiła w poprzeczkę. W końcowych minutach spotkania piłkarze z Turcji próbowali doprowadzić do wyrównania. Najbliżsi powodzenia byli Emre Asik (83.) i Tuncay (90.). Już w doliczonym czasie Raul Mereiles nie miał problemu z posłaniem piłki do pustej bramki.