Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wieczór patriotycznych pieśni w Żukowie [ZDJĘCIA]

Wojciech Kulig
Od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęła się uroczysta ,,Wieczornica" w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Roweckiego – Grota w Żukowie (gmina Sławno). Wśród obecnych na uroczystości byli kombatanci i przedstawiciele organizacji kombatanckich, harcerskich, księża, radni, sołtysi, uczniowie i nauczyciele szkół oraz mieszkańcy z terenu całej gminy Sławno.W spektaklu słowno-muzycznym uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia. Były wiersze, pieśni, za które publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.Kwiaty i pamiątkowe życzenia wręczono kombatantom: por. Walerii Kot z Brześcia – sanitariuszce 1. Armii Wojska Polskiego, por. Józefowi Kwiatkowskiemu – żołnierzowi 1. Armii Wojska Polskiego oraz kpt. Januaremu Wysockiemu – prezesowi Związku Inwalidów Wojennych w Sławnie oraz wieloletniemu prezesowi, a obecnie prezesowi honorowemu Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Sławnie.Józef Kwiatkowski w kilkuminutowym wystąpieniu przybliżył zgromadzonym swoją wojenną historię – od wstąpienia w wojskowe szeregi podczas II wojny światowej, aż po walki o Kołobrzeg, aż do jej zakończenia. Wójt gminy Sławno z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego przekazał gratulacje i kwiaty hm. Barbarze Sobczak – komendantowi Hufca ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie oraz hm. Ryszardowi Sobczakowi – zastępcy komendanta. Wyświetlono także 8-minutową, Animowaną historię Polski w reżyserii Tomasza Bagińskiego, która przykuła uwagę zgromadzonych. Zwieńczeniem niezwykle emocjonującego wieczoru był występ Trio La Rocha (flet, altówka, wiolonczela) z udziałem Dariusza Koronczewskiego (prowadzenie i wokal). Piękne, patriotyczne pieśni przez ponad godzinę wybrzmiewały w szkolnych murach, śpiewane przez wszystkich uczestników wydarzenia.Zobacz także Przedszkolaki ze Szczecinka uczciły 100 lat Niepodległej Polski
Od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęła się uroczysta ,,Wieczornica" w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Roweckiego – Grota w Żukowie (gmina Sławno). Wśród obecnych na uroczystości byli kombatanci i przedstawiciele organizacji kombatanckich, harcerskich, księża, radni, sołtysi, uczniowie i nauczyciele szkół oraz mieszkańcy z terenu całej gminy Sławno.W spektaklu słowno-muzycznym uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia. Były wiersze, pieśni, za które publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.Kwiaty i pamiątkowe życzenia wręczono kombatantom: por. Walerii Kot z Brześcia – sanitariuszce 1. Armii Wojska Polskiego, por. Józefowi Kwiatkowskiemu – żołnierzowi 1. Armii Wojska Polskiego oraz kpt. Januaremu Wysockiemu – prezesowi Związku Inwalidów Wojennych w Sławnie oraz wieloletniemu prezesowi, a obecnie prezesowi honorowemu Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Sławnie.Józef Kwiatkowski w kilkuminutowym wystąpieniu przybliżył zgromadzonym swoją wojenną historię – od wstąpienia w wojskowe szeregi podczas II wojny światowej, aż po walki o Kołobrzeg, aż do jej zakończenia. Wójt gminy Sławno z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego przekazał gratulacje i kwiaty hm. Barbarze Sobczak – komendantowi Hufca ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie oraz hm. Ryszardowi Sobczakowi – zastępcy komendanta. Wyświetlono także 8-minutową, Animowaną historię Polski w reżyserii Tomasza Bagińskiego, która przykuła uwagę zgromadzonych. Zwieńczeniem niezwykle emocjonującego wieczoru był występ Trio La Rocha (flet, altówka, wiolonczela) z udziałem Dariusza Koronczewskiego (prowadzenie i wokal). Piękne, patriotyczne pieśni przez ponad godzinę wybrzmiewały w szkolnych murach, śpiewane przez wszystkich uczestników wydarzenia.Zobacz także Przedszkolaki ze Szczecinka uczciły 100 lat Niepodległej Polski UG Sławno
Od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęła się uroczysta ,,Wieczornica" w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Roweckiego – Grota w Żukowie (gmina Sławno).

Wśród obecnych na uroczystości byli kombatanci i przedstawiciele organizacji kombatanckich, harcerskich, księża, radni, sołtysi, uczniowie i nauczyciele szkół oraz mieszkańcy z terenu całej gminy Sławno.

W spektaklu słowno-muzycznym uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia. Były wiersze, pieśni, za które publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.

Kwiaty i pamiątkowe życzenia wręczono kombatantom: por. Walerii Kot z Brześcia – sanitariuszce 1. Armii Wojska Polskiego, por. Józefowi Kwiatkowskiemu – żołnierzowi 1. Armii Wojska Polskiego oraz kpt. Januaremu Wysockiemu – prezesowi Związku Inwalidów Wojennych w Sławnie oraz wieloletniemu prezesowi, a obecnie prezesowi honorowemu Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Sławnie.

Józef Kwiatkowski w kilkuminutowym wystąpieniu przybliżył zgromadzonym swoją wojenną historię – od wstąpienia w wojskowe szeregi podczas II wojny światowej, aż po walki o Kołobrzeg, aż do jej zakończenia. Wójt gminy Sławno z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego przekazał gratulacje i kwiaty hm. Barbarze Sobczak – komendantowi Hufca ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie oraz hm. Ryszardowi Sobczakowi – zastępcy komendanta.

Wyświetlono także 8-minutową, Animowaną historię Polski w reżyserii Tomasza Bagińskiego, która przykuła uwagę zgromadzonych.

Zwieńczeniem niezwykle emocjonującego wieczoru był występ Trio La Rocha (flet, altówka, wiolonczela) z udziałem Dariusza Koronczewskiego (prowadzenie i wokal). Piękne, patriotyczne pieśni przez ponad godzinę wybrzmiewały w szkolnych murach, śpiewane przez wszystkich uczestników wydarzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!