MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wręczono nagrody Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty laureatom konkursów przedmiotowych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Łukasz Suchanowski
Łukasz Suchanowski
Wideo
od 7 lat
W auli koszalińskiej delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Paweł Palczyński - Zachodniopomorski Kurator Oświaty wręczył medale i dyplomy laureatom olimpiad przedmiotowych z całego regionu.

Antoni Motyka ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie jako jedyny uczeń w regionie jest laureatem aż trzech wojewódzkich olimpiad przedmiotowych.

- Jestem laureatem z historii, geografii i wiedzy o społeczeństwie. Ze względu na moją pasję militariami startowałem w olimpiadzie z historii, choć pasjonuję się bardziej geografią. Nie przygotowywałem się zbytnio do tych olimpiad. W ubiegłym roku z WOS-u zabrakło mi dwóch punktów, ale w tym roku to była kwestia powtórzenia i przygotowania - mówi w rozmowie z “Głosem” Antoni Motyka, potrójny laureat z SP23 w Koszalinie.

Maria Karczewska przyjechała odebrać nagrodę kuratora ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu.

- Odbieram nagrodę za udział w olimpiadzie z fizyki. Zaczęłam się przygotowywać się do zawodów już w wakacje. Najbardziej fascynuje mnie astronomia. Chciałabym związać przyszłość z tym kierunkiem - twierdzi laureatka z Mirosławca.

Adam Czerczak z SP 23 w Koszalinie z klasy VI-tej uzyskał wysoki wynik w olimpiadzie przedmiotowej z matematyki.

- Jest to dla mnie ważne osiągnięcie, choć olimpiada dotyczy głównie VII VIII klas to w związku z tym, że byłem laureatem w V klasie małej olimpiady przedmiotowej to w tym roku wziąłem wyjątkowo w tym udział.

Zachodniopomorski Kurator Oświaty Paweł Palczyński twierdzi, że dzisiejsza uroczystość to wyróżnienie najlepszych uczniów z regionu.

- W całym województwie laureatów mamy 200, natomiast w części koszalińskiej 52 osoby. Brane jest pod uwagę 10 przedmiotów. W tym roku jest 9 laureatów z języka angielskiego, to jest znacznie więcej niż w ubiegłym roku - mówi kurator.

Uczeń będący laureatem olimpiady na szczeblu wojewódzkim otrzymuje wiele przywilejów m.in.: ocenę celującą, nie zdaje z danego przedmiotu egzaminu ósmoklasisty oraz ma pierwszeństwo przystąpienia do wybranej szkoły średniej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński