Wygrana po horrorze. AZS Koszalin - King Szczecin 98:92 [WIDEO]

red
Dawid Jaśkiewicz
Koszykarze AZS Koszalin na swoim parkiecie pokonali po dogrywce King Szczecin 98:92.

Początek spotkania należał do zespołu gości, który prowadził już nawet różnicą sześciu punktów. Dobra końcówka pierwszej części pozwoliła gospodarzom doprowadzić do remisu 16:16.

Podobnie jak na początku meczu, również w drugiej kwarcie w pierwszych fragmentach lepiej prezentowali się szczecinianie, lecz gościom nie udało się wypracować nad Akademikami wyraźniejszej przewagi. Podopieczni Dragana Nikolicia przejęli inicjatywę i zeszli na długą przerwę przy prowadzeniu 39:37.

Na początku trzeciej kwarty gospodarze kontynuowali dobrą postawę z końcówki drugiej części, obejmując nawet dziewięciopunktowe prowadzenie. Szczecinianie wzięli się jednak za odrabianie strat i przed ostatnią kwartą posiadali nad miejscowymi minimalną przewagę.

AZS dobrze rozpoczął ostatnią część gry i na kilkadziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu prowadził różnicą siedmiu punktów. Wydawało się, że wygrana gospodarzy nie jest zagrożona. Fenomenalna dyspozycja Pawła Kikowskiego pozwoliła gościom doprowadzić do dogrywki.

W tej lepiej zaprezentowali się miejscowi i ostatecznie AZS zwyciężył 98:92 (16:16, 23:21, 15:20, 30:27, d.14:8)