Żak Koszalin zakończył sezon wysoką porażką z HydroTruckiem Radom [ZDJĘCIA]

W meczu ostatniej, 34. kolejki Suzuki I ligi koszykarzy, Żak Koszalin przegrał na swoim parkiecie z HydroTruckiem Radom 91:110. Dla podopiecznych trenera Rafała Knapa, którzy zakończyli sezon zasadniczy na 10. miejscu, było to pożegnanie z rozgrywkami 2022/2023.

Przed ostatnią kolejką Żak miał niewielkie szanse na awans do najlepszej ósemki, która rozegra fazę play-off o awans do ekstraklasy. Mogło tak się stać tylko w przypadku wygranej z HydroTruckiem przy jednoczesnej porażce co najmniej dwóch z trzech zespołów walczących o ósemkę. Żak nie zdołał jednak pokonać po raz drugi w tym sezonie drużyny z Radomia, a Decka Pelplin i Polonia Warszawa odniosły zwycięstwa na wagę play-off.

Ostatnie spotkanie w sezonie w hali ZOS Gwardia było jednostronnym widowiskiem. Gospodarze nie prowadzili w tym meczu nawet przez moment. Goście rozpoczęli od prowadzenia 6:0 i 10:2. W 7. minucie Żak doprowadził do wyrównania (14:14), ale to było wszystko. Kwarta zakończyła się wygraną przyjezdnych 27:22. W drugiej HydroTruck zanotował seria 12:0 i 9:0, co dało mu najwyższe prowadzenie w spotkaniu 50:25 w 15. minucie.

Na początku III kwarty Żak zbliżył się na 11 pkt, ale goście szybko powiększyli różnicę do ponad 20 oczek i już do końca kontrolowali wynik. W połowie ostatniej kwarty HydroTruck miał już na koncie 100 pkt (100:79), a chwilę później ponownie uzyskał 25 pkt przewagi (104:79).

W zwycięskim zespole 28 pkt zdobył Kaheem Ransom (9/16 z gry i 9/11 za 1 pkt). Amerykanin miał też 8 zbiórek, 6 asyst i 4 przechwyty, a także 7 strat. Filip Zegzuła do 18 pkt (6/8 z gry, w tym 4/5 za 3 pkt) dołożył 7 asyst i 6 zbiórek. Goście wyraźnie wygrali zbiórkę (41:28) i trafiali z gry z 61-procentową skutecznością. Łączny eval zespołu HT wyniósł aż 140!

W Żaku 29 pkt zdobył Artur Łabinowicz (8/17 z gry, 4/8 za 3 i 9/9 za 1), do tego dołożył 8 zbiórek i, 6 asyst. Skutecznością za 3 pkt błysnął Maciej Marcinkowski, który trafił 5 z 9 prób, w tym 4 w ostatniej kwarcie.

Żak Koszalin - HydroTruck Radom 91:110 (22:27, 24:33, 22:28, 23:22)
Żak: Łabinowicz 29 (4x3, 8 zb., 6 as.), Kaszowski 11 (2x3, 7 as., 4 zb., 3 str.), Itrich 4 (5 zb.), Sanders 3 (1x3), Pisarczyk 1 (3 prze.) - Marcinkowski 17 (5x3), Dłoniak 10 (2x3), Rompa 8 (1x3, 3 zb., 2 bl.), Karpik 5 (1x3, 5 as.), Janus 3 (1x3), Droździel 0, Szewczyk 0.
HydroTruck: Ransom 28 (1x3, 8 as., 6 zb., 4 prze., 7 str.), Zegzuła 18 (4x3, 7 as., 6 zb.), Jeszke 12 (7 zb., 4 as.), Patoka 9 (3x3, 5 zb.), Rojek 7 - Zalewski 11 (3x3), Sadło 8 (5 zb.), Formella 7 (3 zb.), Pietras 4 (5 zb., 3 str.), Wall 4, Sowa 2.