MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zdawali na kartę rowerową pod okiem policjantów z Koszalina [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Natalia Dec
Natalia Dec
W Szkole Podstawowej Nr 1 w Sianowie pod okiem policjantów odbył się egzamin na kartę rowerową. Przed przystąpieniem do części praktycznej uczniowie musieli zdać test z przepisów ruchu drogowego. Spotkanie z młodzieżą mundurowi wykorzystali również do prelekcji na temat ich bezpieczeństwa podczas wakacji.

W sianowskiej podstawówce nr 1 odbyła się dzisiaj teoretyczna i praktyczna część egzaminu na kartę rowerową. Dzieci, aby uzyskać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem, musiały prawidłowo rozwiązać test i pokonać na jednośladzie wyznaczony tor przeszkód.

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali policjanci z koszalińskiej komendy. Po egzaminie mundurowi przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat ich bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady wypoczynku nad wodą i podczas jazdy na rowerze. Dla poprawy bezpieczeństwa nowych użytkowników dróg policjanci wręczali im elementy odblaskowe.

Karta rowerowa jest dziś jedynym dokumentem uprawniającym do jazdy na dwóch kółkach przed skończeniem osiemnastego roku życia. Żeby przystąpić do egzaminu dziecko musi mieć ukończone 10 lat. Młodzież w wieku do 17 lat włącznie, by legalnie jeździć rowerem po drogach publicznych musi posiadać kartę rowerową, chyba, że posiada już dokument prawa jazdy dowolnej kategorii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński