Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zdolne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w sądzie w Koszalinie [ZDJĘCIA]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Na nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie pojawili się uczniowie klasy 8A i 4B ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koszalinie. To była symulacja rozprawy w Sądzie Rejonowym, ale z prawdziwymi prawnikami.

- To było zadanie w ramach edukacyjnego projektu, który ma na celu przybliżenie młodym osobom zasady prawne i funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości - tłumaczy Wojciech Kraszewski, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w SP3. - Kto wie, może dzięki takim lekcjom ktoś z naszej szkoły odnajdzie w sobie powołanie i zostanie prawdziwym sędzią, adwokatem, prokuratorem? - zastanawia się.

Uczniowie, wraz z nauczycielami - Wojciechem Kraszewskim i Grażyną Myszko - odwiedzili Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Koszalinie.

- To była nie tylko okazja do praktycznego poznania pracy sądu, ale także doskonałe narzędzie do rozwijania umiejętności komunikacyjnych i argumentacji uczniów. Przed rozpoczęciem symulacji zostały im przydzielone odpowiednie role - słyszymy od wychowawców.

Uczniowie odgrywali role świadków i oskarżonych, ławników, adwokatów, oskarżycieli. - Dzięki temu mogli przeżyć na własnej skórze emocje towarzyszące rozprawie sądowej i zrozumieć znaczenie rzetelnej argumentacji oraz roli poszczególnych uczestników procesu - opowiada Kraszewski. - To była również świetna okazja do rozwoju umiejętności logicznego myślenia i wnioskowania - dodaje.

Symulacje sądowe stanowią cenną formę nauki prawa, która nie tylko angażuje uczniów, ale również rozwija ich umiejętności interpersonalne i krytyczne myślenie. - Dlatego warto kontynuować tego rodzaju inicjatywy, które przyczyniają się do lepszego zrozumienia funkcjonowania społeczeństwa oraz rozwijania kompetencji młodych ludzi. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie pani sędzi Katarzynie Orłowskiej - Mikołajczak, SSR w Koszalinie - kończą nauczyciele.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera