Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agentka ubezpieczeniowa z zarzutem przywłaszczenia 422 tys. zł

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
archiwum
W tej sprawie poszkodowanych jest aż 814 osób i 12 firm. Prokuratura zarzuciła agentce ubezpieczeniowej przywłaszczenie ponad 422 tys. złotych. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Koszalinie.

Oskarżoną jest 37-letnia Elżbieta M. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie zarzuciła jej przywłaszczenie w czasie trzech lat ponad 422 tysięcy oraz wyzbywanie się majątku. Kobieta prowadziła działalność pośrednictwa ubezpieczeniowego w Białogardzie i Świdwinie.

- Według ustaleń do przestępstw przywłaszczenia pieniędzy w kwocie dokładnie 422 tysięcy 433 złotych doszło w krótkich odstępach czasu w czasie od maja 2012 roku do początku października 2015 roku – informuje Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Oskarżona miała przyjmować od klientów gotówkę, ale nie przekazywać jej firmom ubezpieczeniowym. Sprawa wyszła na jaw, gdy towarzystwa ubezpieczeniowe sygnalizowały klientom zaległości w terminach opłat.

Pokrzywdzonych w sprawie jest wielu. To 12 towarzystw ubezpieczeniowych, którym w celu osiągnięcia korzyści majątkowej 37-letnia kobieta miała nie przekazywać pieniędzy oraz 814 pokrzywdzonych osób fizycznych i firm. W sumie pokrzywdzonych jest 826 podmiotów.

W toku śledztwa oskarżona przyznała się do głównego zarzutu - przywłaszczenia wpłacanych jej składek ubezpieczenia. - Wyjaśniała, że miała przejściowe trudności finansowe. Myślała że ureguluje należności, jednak kwota stale rosła. Oskarżona myślała, że sprzedaż jej firmy pokryje cały dług – dodaje prokurator Gąsiorowski. Udało się jej spłacić jedno z towarzystw.

Do popełnienia pozostałych przestępstw, m.in. wyzbywania się majątku w stanie grożącej niewypłacalności, Elżbieta M. nie przyznała się.

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Koszalinie. Kobiecie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Policja w Koszalinie wykorzystuje drona do sprawdzania, czy mieszkańcy stosują się do zaleceń związanych z koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo