Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Agroturystyka znad jezior została doceniona

Rajmund Wełnic
Wikipedia
Gospodarstwo agroturystyczne spod Łubowa (gmina Borne Sulinowo) otrzymało drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie na najlepszą agroturystykę.

Konkurs „Kwatery na medal” pod patronatem ministra rolnictwa - który osobiście wręczał nagrody laureatom - organizuje miesięcznik „Agro” i portal „Agro news”. Finałowa gala odbyła się niedawno w Ministerstwie Rolnictwa, a nagrody wręczał osobiście minister Krzysztof Ardanowski.

W tegorocznej, 9. już edycji konkursu wysokie, drugie miejsce przypadło gospodarstwu agroturystycznemu Bzy i Magnolie z Łubowa w gminie Borne Sulinowo.

O kilku lat prowadzi je Damian Masłowski, który pochodzi z naszych stron, bo do 18. roku życia mieszkał w Drawsku Pomorskim.

Cztery lata temu pan Damian rzucił życie w dużych miastach i wrócił na swoje ukochane Pojezierze Drawskie. - Wcześniej, przez 20 lat byłem kierownikiem i dyrektorem sprzedaży w kilku dużych międzynarodowych firmach w całym kraju - mówi nam laureat prestiżowej nagrody.

Agroturystyka Bzy i Magnolie to siedlisko wybudowane w roku 2015, znajdujące się pomiędzy wsiami Rakowo i Łubowo na terenie Pojezierza Drawskiego. Goście nagrodzonego, dwuhektarowego gospodarstwa mają do dyspozycji dom ze świerkowych bali o powierzchni około 400 metrów z komfortowo urządzonymi pokojami. Jest boisko do piłki nożnej, siatkowej, wiata grillowi. Miłośnicy biesiad odpoczną przy ognisku, a dzieci mogą dokazywać na placu zabaw. Pasjonaci wędkarstwa, poza licznymi jeziorami rozsianymi na całym pojezierzu, mają do wyłącznej dyspozycji - tylko da siebie.

- Wielkim atutem naszej agroturystyki jest jezioro Karsie, które dzierżawię - mówi pan Damian Masłowski. - Jednak to co nasi goście doceniają najbardziej to przepiękne tereny Pojezierza Drawskiego, z jego dzikimi lasami i jeziorami oraz nasza kuchnia, która ma domowy charakter.

Zobacz także: Rozmowa Tygodnia GK24

POLECAMY:

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!