AZS Koszalin nie dał rady Polfarmeksowi [wideo, zdjęcia]

Czwartej porażki z rzędu doznali koszykarze AZS Koszalin.

Akademicy pozostają bez wygranej w 2016 roku. Ostatni raz cieszyli się ze zwycięstwa 28 grudnia, po meczu ze Śląskiem Wrocław. Z czterech kolejnych porażek aż trzech doznali we własnej hali.

Pierwsza kwarta należała do gości. Trener David Dedek już po 5. min gry poprosił o pierwszy czas, przy wyniku 2:10. Od tego momentu jego podopieczni poprawili grę w ataku, ale trzypunktowe rzuty zespołu z Kutna (w sumie 4 w I kwarcie) utrzymywały go na kilkupunktowym prowadzeniu.

W połowie II kwarty koszaliński zespół zbliżył się na 2 pkt (24:26), a w jej końcówce doprowadzili do remisu po trzypunktowych rzutach Adama Pecháčka i Artura Mielczarka. W ataku wyróżniał się również Patrik Auda, który w ciągu 20. min zdobył 13 ze swoich 16 punktów.

Końcówka pierwszej połowy napawała optymizmem przed drugą odsłoną. I rzeczywiście, AZS rozpoczął bardzo dobrze. Kolejną trójką trafił Pecháček, kilka skutecznych akcji przeprowadził Stefhon Hannah i po niespełna 4. min gry koszaliński zespół odskoczył na 7 pkt. Później coś się zacięło w grze AZS. Polfarmex zanotował najpierw serię 10:0, a przy prowadzeniu 57:55 zdobył jeszcze 9 pkt bez odpowiedzi AZS.

W 33. min sytuacja AZS wyglądała na zupełnie beznadziejną, gdyż goście mieli już 18 pkt przewagi (73:55). Seria trzech rzutów za 3 pkt (Mielczarek 2, Marcin Nowakowski 1) sprawiła, że gospodarze wrócili do meczu. Przy prowadzeniu gości 76:67 (36. min), gracze AZS mocną obroną wymusili dwie straty, ale nie potrafili przełożyć tego na udane akcje w ofensywie. Nie skończyli trzech kolejnych akcji.

Końcówka meczu należała do Josha Parkera. Zawodnik Polfarmeksu skończył skutecznie dwie akcje, a następnie nie pomylił się z wolnych. To przesądziło o wyniku.

AZS Koszalin - Polfarmex Kutno 78:86 (14:20, 25:19, 16:27, 23:20)

AZS: Auda 16, Hannah 11, Pechacek 10, James 9, Mielczarek 9, Łukasiak 8, Nowakowski 7, Austin 6, Dąbrowski 2, Wadowski 0.

Polfarmex: Parker 22, Zyskowski 17, Bartosz 13, Grochowski 9, Johnson 8, Fraser 6, Gabiński 6, Jarecki 5, Wołoszyn 0.