AZS Koszalin pokonał Stal Ostrów Wlkp. 67:65 [wideo, zdjęcia]

W meczu otwierającym 4. kolejkę spotkań Tauron Basket Ligi koszalińscy Akademicy nie bez problemów pokonali beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego

To druga wygrana AZS w tym sezonie. Wcześniej, również na własnym parkiecie, pokonał Trefla Sopot.

Zespół trenera Davida Dedka w pierwszej kwarcie wypracował sobie 9-punktową przewagę i utrzymywał się na prowadzeniu do ostatniej kwarty. Nie obyło się jednak bez emocji. Skuteczna gra Curtisa Millage'a w IV kwarcie (zdobył w niej 11 ze swoich 17 pkt) pozwoliła gościom nie tylko odrobić straty, ale i objąć prowadzenie.

W nerwowej dla Akademików końcówce goście prowadzili 65:63. Jedyne w meczu trafienie Piotra Dąbrowskiego dało remis. W ostatnich sekundach goście popełnili dwie straty, a faulowany A.J. Walton wykorzystał 2 z 4 rzutów wolnych, co wystarczyło do odniesienia zwycięstwa.

Skrót meczu

Konferencja po meczu - AZS Koszalin

Konferencja po meczu - Stal Ostrów Wlkp.

AZS Koszalin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 67:65 (22:13, 19:19, 13:13, 13:20)

AZS: Auda 18, Walker 10, Walton 10, Łukasik 8, Austin 7, Witliński 6, Wadowski 4, Mielczarek 2, Dąbrowski 2, Dymała 0.

BM Slam Stal: Delaney 18, Millage 17, Ochońko 10, Kaczmarzyk 10, Garrett 4, Sroka 3, Suliński 3, Żurawski 0, Zębski 0.