Bałtycka III liga. Kotwica i Drawa nie zwalniają tempa

djas
Zarówno Gwardia, jak i Bałtyk, zdobyły w minionej kolejce po jednym punkcie. Bramkę na wagę remisu zdobył dla Gwardii Daniel Wojciechowski (nr 6) Dawid Jaśkiewicz
Za nami trzynasta kolejka Bałtyckiej trzeciej ligi. Po ważne wyjazdowe zwycięstwa sięgnęły Kotwica Kołobrzeg, Leśnik/Rossa Manowo oraz Drawa Drawsko Pomorskie. Zespoły z Koszalina zdobyły po jednym punkcie.

Niepokonani już od pięciu kolejek są piłkarze Kotwicy Kołobrzeg. Podopieczni Wiesława Bańkosza odnieśli w tych spotkaniach cztery zwycięstwa i systematycznie pną się w górę ligowej tabeli. Tym razem wyższość kołobrzeskiej drużyny musieli uznać gracze Cartusii Kartuzy. Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęło się jednak dla gospodarzy, którzy po blisko dwudziestu minutach gry objęli prowadzenie. Piłkę do siatki gości skierował Karol Domjan. Po okresie przewagi miejscowych, z czasem do głosu doszli piłkarze z Kołobrzegu. Pięć minut przed przerwą do wyrównania doprowadził Piotr Dziuba. 180 sekund później bramkę dającą prowadzenie zdobył Patryk Pietras. Druga część spotkania przebiegała pod dyktando gości. Szanse na podwyższenie rezultatu mieli Patryk Skórecki oraz Piotr Dziuba. Kwadrans przed końcem trzeciego gola dla Kotwicy zdobył Krzysztof Biegański. W środę kołobrzeżanie podejmą na swoim boisku bezpośredniego rywala z ligowej tabeli, Lechię II Gdańsk.

Ważne zwycięstwo w pojedynku z Koralem Dębnica odnieśli gracze Leśnika/Rossy Manowo. W meczu drużyn z dolnych rejonów ligowej tabeli, podopieczni Tomasza Chrupałły wygrali na wyjeździe 3:0. Spotkanie rozpoczęło się dla gości znakomicie. Już w ósmej minucie swoją pierwszą w tym sezonie bramkę zdobył Marcin Gozdal. Tuż przed przerwą czerwoną kartką ukarany został Tomasz Pestka i przez całą drugą połowę gospodarze grali ze stratą jednego zawodnika. Siedem minut po zmianie stron drugiego gola dla Leśnika strzelił Artur Marczak. Goście przejęli inicjatywę. Koral miał olbrzymie problemy z uporządkowaniem swojej gry, a z powodu czerwonej kartki murawę musiał opuścić również Arkadiusz Reca. Rezultat spotkania strzałem z rzutu karnego ustalił Krzysztof Hrymowicz.

Czwarte kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze Drawy Drawsko Pomorskie. Podopieczni Łukasza Woźniaka sięgnęli po komplet punktów na trudnym terenie w Szczecinie, gdzie rezerwy Pogoni wygrały do tej pory wszystkie swoje mecze. Opiekun gospodarzy miał do swojej dyspozycji kilku zawodników z pierwszej drużyny, jak bramkarz Dawid Kudła oraz ofensywni obcokrajowcy- Donald Djousse i Herve Tchami. Pojedynek był wyrównanym widowiskiem. Obie ekipy miały swoje szanse na strzelenie gola, lecz do przerwy bramki nie padły. Losy spotkania rozstrzygnęły się po zmianie stron. Siedem minut po przerwie, rzut karny na bramkę zamienił Kamil Zieliński i Pogoń objęła prowadzenie. Strata gola nie zdeprymowała gości, którzy w kolejnych minutach stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola. W siedemdziesiątej trzeciej minucie pięknym strzałem z dalszej odległości popisał się Hubert Jaskólski i Drawa doprowadziła do wyrównania. Trzy minuty przed końcowym gwizdkiem piłkę do własnej bramki skierował Kajetan Pogorzelczyk i drawszczanie wrócili ze stolicy województwa z kompletem punktów.

Od czterech spotkań na wygraną czekają gracze Bałtyku. Koszaliński beniaminek zremisował na swoim boisku z Kaszubią Kościerzyna 0:0. Mecz z liderem Bałtyckiej trzeciej ligi był ciekawym widowiskiem. W pierwszej części więcej strzeleckich sytuacji stworzyli sobie gospodarze. Na bramkę strzeżoną przez Mateusza Macholę groźnie uderzali Łukasz Wiśniewski, Kamil Wiśniewski, Marcin Chyła, Łukasz Duszkiewicz oraz Mateusz Kołodziejski. Pierwsze minuty drugiej odsłony należały do przyjezdnych. Maciej Dulewicz miał sporo pracy, ale zdołał zachować czyste konto. Kilka chwil po pojawieniu się na murawie w dogodnych sytuacjach znalazł się Łukasz Miklasiński, lecz i jemu nie udało się wpisać na listę strzelców.

Drugi kolejny remis zanotowali piłkarze Gwardii Koszalin. Podopieczni Tadeusza Żakiety podzielili się punktami z Chemikiem Police. Spotkanie źle rozpoczęło się dla koszalińskiej drużyny. Już w trzeciej minucie zaskakującym strzałem z rzutu wolnego, Sebastiana Fabiańskiego pokonał Jakub Karpiński. Gwardziści doprowadzili do wyrównania tuż przed przerwą. Głową piłkę do siatki skierował Daniel Wojciechowski. Kwadrans po przerwie defensor Gwardii otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i po raz trzeci z rzędu, a czwarty w tym sezonie, zespół z Koszalina kończył mecz ze stratą jednego zawodnika. Mimo gry w osłabieniu, goście dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki. Szczególnie aktywny był wprowadzony w drugiej części Tsubasa Nishi. Rezultat nie uległ już jednak zmianie.

Środowy rywal Kotwicy Kołobrzeg, rezerwy Lechii Gdańsk ograły na swoim terenie beniaminka z Potęgowa 3:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Adam Duda, który z ośmioma golami został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Bałtyckiej trzeciej ligi.