Bałtyk Koszalin wygrał z Perłą w Dygowie [ZDJĘCIA]

Piłkarze czwartoligowego Bałtyku Koszalin pewnie wygrali na wyjeździe z szóstą w tabeli Perłą URB Dygowo.

Zajmujący drugie miejsce w tabeli, z takim samym dorobkiem punktowym, co liderujące Wybrzeże Rewalskie Rewal, zespół Bałtyku zapisał na swoje konto dwunastą wygraną w tym sezonie. Dobrze spisujący się w tym sezonie zespół z Dygowa postawił duży opór. Do 40. minuty utrzymywał się wynik 0:0. Wówczas, po rzucie rożnym i zgraniu piłki przez Miłosza Stępnika, z bliska trafił głową - praktycznie do pustej bramki - stoper Bałtyku, Arkadiusz Jasitczak.

Goście podwyższyli wynik w 57. min. Rzut wolny 18 metrów przed bramką gospodarzy wywalczył Kacper Masny. Do piłki podszedł Szymon Waleński i popisał się technicznym uderzeniem, po którym piłka wpadła tuż przy słupku.

Rezultat ustalił w ostatniej akcji meczu Jakub Forczmański. Po błędzie bramkarza gospodarzy, pomocnik Bałtyku przejął piłkę i wbiegł z nią do pustej bramki.

Perła URB Dygowo - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:1)
0:1 Jasitczak (40.), 0:2 Waleński (57.), 0:3 Forczmański (90+5)

O olbrzymią niespodziankę w 13. kolejce postarał się Mechanik Bobolice, pokonując u siebie 3:2 jednego z kandydatów do awansu, Kluczevię Stargard. Gospodarze przegrywali już 0:2, ale gospodarze w końcówce - w ciągu ok. 6. minut - strzelili 3 gole i sensacja stała się faktem.

Wyniki innych meczów 13. kolejki:

Olimp Gościno - Wieża Postomino 4:0 (0:0)
1:0 Nowicki (61.), 2:0 Dodaj (67.), 3:0 Stadnik (68.), 4:0 Rodak (89.)

Mechanik Bobolice - Kluczevia Stargard 3:2 (0:2)
0:1 Brzeziański (15.), 0:2 Magnuski (44.), 1:2 Schab (74.), 2:2 Krysztoforski (77.), 3:2 Graczyk (79.)

MKP Szczecinek - Wybrzeże Rewalskie Rewal 3:6 (2:3)
0:1 Gałosz (17.), 1:1 Czerwiński (25.), 1:2 Krawiec (41. karny), 2:2 Górny (42.), 2:3, 2:4, 2:5 Sawicki (45., 47., 58.), 3:5 Górny (61.), 3:6 Gałosz (74.)

Biali Sądów - Chemik Police 2:1 (1:1), Ina Goleniów - Odra Chojna 2:1 (1:0), Orzeł Wałcz - Unia Dolice 2:3 (1:1), Błękitni II Stargard - Iskierka Szczecin 0:4 (0:4).