Bez niespodzianki. Gwardia Koszalin- Olimp Gościno 5:0

djas
Nie było niespodzianki w meczu trzeciej rundy okręgowego Pucharu Polski. Gwardia Koszalin pokonała Olimp Gościno 5:0 Dawid Jaśkiewicz
Nie było niespodzianki w meczu III rundy okręgowego Pucharu Polski pomiędzy Gwardią Koszalin a Olimpem Gościno. Trzecioligowcy wygrali 5:0 i pewnie awansowali do kolejnej fazy.

Gwardziści wystąpili w tym spotkaniu w mocno eksperymentalnym zestawieniu. Z zawodników, którzy wystąpili w ligowym meczu z Cartusią, na murawie zaprezentowali się jedynie rezerwowi- Maciej Stańczyk, Damian Miętek, Mateusz Bień, Uelder Barbosa, a także bramkarz Sebastian Fabiański, który w ostatnich dwudziestu minutach wtorkowego spotkania pełnił rolę… środkowego napastnika.

Trzecioligowcy objęli prowadzenie po kwadransie gry. Z głębi pola znakomicie zagrał Mateusz Bień, a sytuacji "sam na sam" nie zmarnował Damian Miętek. Sześć minut później w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Daniel Morawski, a "jedenastkę" na gola zamienił Miętek. Ten sam zawodnik miał jeszcze dwie dogodne okazje, lecz w tych zabrakło skuteczności.

Drugą część spotkania gracze Gościna rozpoczęli z olbrzymim animuszem. Już pięć minut po zmianie stron przed szansą na strzelenie kontaktowej bramki stanął Jacek Chołys, lecz jego strzał z rzutu karnego wybronił Mateusz Kalkowski. W polu karnym koszalińskiego zespołu doszło do sporego zamieszania, po którym bramkarz Gwardii popisał się kolejną udaną interwencją.

W 66 minucie, po przechwycie Ueldera Barbosy, swojego trzeciego w tym meczu gola strzelił Damian Miętek. Po pięciu minutach mieliśmy już 4:0. Piłkę do siatki skierował Maciej Stańczyk. Po kilku sekundach Damian Miętek opuścił murawę, a jego miejsce w środku ataku zajął… Sebastian Fabiański. Bramkarz koszalińskiej drużyny mógł nawet wpisać się na listę strzelców. Pięć minut przed końcem przejął futbolówkę i po przelobowaniu Dominika Mikołajczaka, nie zdołał skierować jej do pustej bramki. 120 sekund później z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Szymański, a rezultat spotkania strzałem głową ustalił Daniel Sidor.

Skład Gwardii: Mateusz Kalkowski- Michał Bugaj (46' Uelder Barbosa), Bartłomiej Nowak, Maciej Stańczyk, Patryk Sobiegraj- Przemysław Saliwon (57' Aleksander Sawicki), Daniel Sidor, Mateusz Bień (46' Sebastian Ginter), Łukasz Szymański, Daniel Morawski- Damian Miętek (71' Sebastian Fabiański)