Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Białe drogi, czyli ślisko i niebezpiecznie w regionie koszalińskim. Ale policja pilnuje porządku

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Na drogach w regionie koszalińskim jest biało. Kierowcy, bądźcie ostrożni, dostosujcie prędkość do warunków
Na drogach w regionie koszalińskim jest biało. Kierowcy, bądźcie ostrożni, dostosujcie prędkość do warunków Kuba Roszkowski
Autobusy PKS mają spore opóźnienia, drogi wojewódzkie nr 205 i 206 są białe, nawet krajowa "11" jeszcze nie jest do końca posprzątana, a trasy powiatowe i gminne to już lepiej nie mówić...

- Spore kłopoty były na trasie do Wierciszewa, a drogi nr 206 do Polanowa i nr 205 z Polanowa do Darłowa z rana były zupełnie białe, niemal nieprzejezdne - informuje dyspozytor ruchu w PKS Koszalin. - Da się jechać, ale bardzo powoli, dlatego mamy opóźnienia w kursach.

Podobnie mówią w innych firmach transportowych. - Koszalin jeszcze ujdzie, drogi w miarę szybko sprzątnięto, ale im dalej od miasta, tym gorzej - słyszymy.

I rzeczywiście, trasa z Mścic do Dobrego i dalej do trasy S6 była śliska, przykryta śniegiem. Droga do Parnowa i dalej do Biesiekierza również była biała i nawet stara trasa nr 11 z Koszalina do Białogardu wciąż przykryta jest brudnym tzw. błotem pośniegowym. Nie lepiej było w powiecie białogardzkim czy też na drogach powiatowych w powiatach świdwińskim i drawskim. - Wszędzie leży śnieg, mamy już południe, a droga do Sławoborza nie jest odśnieżona - alarmowali nasi Czytelnicy.

Jednak na terenie całego kraju - z wyjątkiem województw pomorskiego i podkarpackiego - drogowcy zmagają się z opadami śniegu. Błoto pośniegowe i związana z tym gołoledź utrudnia jazdę na terenie właśnie województwa zachodniopomorskiego, na trasie S6, na odcinku Kołobrzeg - Koszalin oraz Koszalin – granica województwa.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi na drogach policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili kilka ważnych akcji prewencyjnych. Bo ma być bezpiecznie. Skontrolowali m. in. kurierów, a właściwie ich busy. Badali stan techniczny samochodów oraz trzeźwość kierujących.

- Tego typu działania mają przede wszystkim wyeliminować z dróg niesprawne pojazdy i ujawnić wszelkie nieprawidłowości związane z przewozem - tłumaczy Monika Kosiec, rzecznik KMP Koszalin.

W trakcie akcji funkcjonariusze z koszalińskiej drogówki skontrolowali łącznie 28 pojazdów. Za różnego rodzaju naruszenia przepisów ruchu drogowego nałożyli mandaty karne i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Koszalińscy policjanci przypominają również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Takie musi mieć założone każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym.

- Tymczasem piesi nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba wyposażona w elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego - wyjaśnia policjantka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera