Bieg Walentynkowy w Koszalinie. Wystartowało prawie 100 osób [ZDJĘCIA]

Na starcie Biegu Walentynkowego w Koszalinie stanęło 95 osób. Kolejnych 14 wzięło udział w marszu nordic walking. Jacek Wójcik
Zimno nie wystraszyło biegaczy. Na starcie Biegu Walentynkowego w Koszalinie stanęło 95 osób. Kolejnych 14 wzięło udział w marszu nordic walking.

Imprezę zorganizowały Fundacja Herkules All Sports oraz Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Biegacze mieli do pokonania 5 km, ze startem i metą przy hali widowiskowo-sportowej. Kijkarze rywalizowali na 3,4 km.

Pierwszy na mecie zameldował się Marcin Czerniawski z AML Słupsk. Zmierzono mu czas 16 minut i 4 sekund. Ze stratą 8 sekund finiszował Mateusz Witkowski (Nowe Bielice), a 22 s stracił trzeci na mecie Patryk Prowancki (Koszalin). Tuż za podium kolejny biegacz AML, Piotr Piotraschke (16.30).

od 16 lat

Najszybszą z 33. sklasyfikowanych kobiet była Agnieszka Konkel. Koszalinianka zajęła open 23. miejsce, z wynikiem 20.08 min. Podium uzupełniły Katarzyna Mrówka (Kamiennogórska Grupa Biegowa, 21.00) i Katarzyna Gudaniec (Koszalin, 21.49).

Walentynkowy Marsz nordic walking wygrał mieszkaniec Sławna, Piotr Brzozowski (Aktywni Postomino). Kolejne miejsca zajęli Roman Frąckowiak (Wieleń) i Bogumił Gortat (Nordic Active Team Kobylnica). Na 5. miejscu pierwsza z pań, Izabela Okrzesik-Frąckowiak (Wieleń).