Bieg Wenedów w Koszalinie. 387 osób na starcie [zdjęcia] WYNIKI

Dmitro Didowodiuk (z lewej) i Paweł Olyjnik pokonali niemal całą trasę ramię w ramię. Na finiszu szybszy był Didowodiuk. Jacek Wójcik
Przeprowadzony po raz 13. Bieg Wenedów w Koszalinie zgromadził na starcie 387 osób. To o… 1 osoba mniej sklasyfikowana w porównaniu z rekordowym rokiem 2014. W tym roku na ulicach Koszalina dominowali biegacze z Ukrainy. Zajęli całe podium w klasyfikacji mężczyzn i dwa pierwsze w rywalizacji pań. W biegu mężczyzn tempo od początku podyktowali Dmitro Didowodiuk i Paweł Olyjnik, który dzień wcześniej wygrał w Sławnie. Za nimi biegła dwójka Oleksij Gonczar i ubiegłoroczny zwycięzca Jarosław Cichocki z Białogardu. Obydwa duety trzymały się razem praktycznie do mety. Na finiszu Didowodiuk pokonał Olyjnika o 1 sekundę. - Odczuwałem trochę trudy biegu z poprzedniego dnia - przyznał na mecie drugi z wymienionych. W walce o 3. miejsce Cichocki na początku ostatniej 2,5-kilometrowej rundy wyprzedził Gonczara i wydawało się, że po raz drugi z rzędu stanie na podium. Nie udało się. Ukrainiec był lepszy na końcówce, pokonując biegacza z Białogardu o 3 s. - Zaatakował na ostatnim podbiegu i już nie zdołałem na to odpowiedzieć - powiedział Cichocki, który był najlepszym z Polaków. Rywalizację pań wygrała Swietłana Olyjnik. Ukrainka powtórzyła tym sukces ze Sławna. O kilkanaście sekund za nią finiszowała rodaczka Natalia Lechonkowa, a trzecia była zwyciężczyni sprzed roku Ewa Huryń (Szczecin). Bieg główny poprzedziła rywalizacja na dystansie 1 mili, która zgromadziła 119 osób. Wyniki 1 mila Mężczyźni: 1. Kamil Teofilak (Koszalin) 4.29 min, 2. Jakub Wróbel (Stare Bielice) 4.36, 3. Krzysztof Musiał (Koszalin) 4.53, 4. Mateusz Wojtkiewicz (Białogard) 4.54, 5. Aleksander Burzyński (Słupsk) 4.57. Kobiety: 1. Anna Hrycyk (Kołobrzeg) 5.52, 2. Izabela Frontczak (Szczecinek) 5.57, 3. Irena Samoił-Kowalska (Bobolice) 6.04, 4. Aleksandra Antoniak (Koszalin) 6.29, 5. Alicja Dąbrowska (Sianów) 6.36. 10 kilometrów Mężczyźni: 1. Dmitro Didowodiuk (Ukraina) 31.25, 2. Paweł Olyjnik (Ukraina) 31.26, 3. Oleksij Gonczar (Ukraina) 32.34, 4. Jarosław Cichocki (Białogard) 32.37, 5. Aleksander Łabziuk (Ukraina) 32.53. Kobiety: 1. Swietłana Olyjnik (Ukraina) 38.51, 2. Natalia Lechonkowa (Ukraina) 39.15, 3. Ewa Huryń (Szczecin) 39.32, 4. Urszula Kasztelan (Koszalin) 40.27.