III liga: Gwardia Koszalin - Nielba Wągrowiec 2:2 [ZDJĘCIA]

Podziałem punktów zakończyło się starcie Gwardii Koszalin z Nielbą Wągrowiec w ramach 10. kolejki III ligi (grupa 2.). Gwardziści pozostają z jedną domową wygraną w tym sezonie w sześciu meczach.

Bilans Gwardii na swoim boisku, to 1 wygrana, 1 remis i 4 niepowodzenia. Podopieczni trenera Łukasza Drożdżala lepiej radzą sobie na obcych boiskach. W czterech występach zdobyli na nich 7 punktów.

Pierwsza połowa starcia z Nielbą należała do Gwardii. Nie potrafiła jednak stworzyć klarownych sytuacji pod bramką rywali. Goście kontrowali i jedna z akcji przyniosła im rzut karny po faulu Fabiana Walaszczyka na Mateuszu Rozmarynowskim. Bardzo pewnym uderzeniem wykorzystał go Rafał Leśniewski. W końcówce pierwszej połowy Nielba była blisko podwyższenia wyniku. Na szczęście Adrian Hartleb powstrzymał Jakuba Kubińskiego w sytuacji sam na sam.

Od początku drugiej połowy Gwardia starała się odrobić jednobramową stratę. Udało się już po 11. minutach. Walaszczyk znakomicie dośrodkował z głębi pola na głowę do Daniela Chyły. Jego strzał z 6 m obronił bramkarz gości, ale Chyła leżąc na murawie zdołał posłać piłkę do siatki.

Gwardia poszła za ciosem i w 71. min cieszyła się z prowadzenia. Po świetnie rozegranym rzucie rożnym, obrońca Nielby zablokował uderzenie Chyły, ale piłka trafiła do Krystiana Krauze, który pewnym strzałem pokonał Patryka Łagodzińskiego.

Niestety, po golu na 2:1 koszaliński zespół oddał inicjatywę przyjezdnym. W 75. min do remisu doprowadził bardzo ładnym uderzeniem Adrian Marchel. W końcówce goście dążyli do strzelenia zwycięskiego gola i gdyby nie bardzo dobra postawa Adriana Hartleba mogło by im się to udać. Golkiper Gwardii miał kilka bardzo dobrych interwencji, a raz rywala trafili w słupek.

Gwardia w ostatnim kwadransie tylko raz poważnie zagroziła przyjezdnym. W 76. min Cezary Bać nie wykorzystał świetnego dośrodkowania Bartosza Maciąga z linii końcowej i z kilku metrów główkował nad poprzeczką.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, identycznym jak w poprzednim sezonie tych drużyn na stadionie przy ul. Fałata.

Gwardia Koszalin - Nielba Wągrowiec 2:2 (0:1)0:1 Leśniewski (30. karny), 1:1 Chyła (56.), 2:1 Krauze (71.), 2:2 Marchel (75.).
żk. Szygenda, Ziemann, Walaszczyk, Chyła.
Gwardia: Hartleb - Walaszczyk (81. Mateusz Bachleda), Wojciechowski, Krauze, Maciąg, Silski (61. Hendryk), Chyła, Bać, Szygenda (50. Szukiełowicz), Ziemann (90. Chać), Sulima (87. Rybacki).