IV liga: Kluczevia Stargard - Rasel Dygowo 1:3

archiwum
Do pięciu meczów przedłużyli serię spotkań bez porażki piłkarze Rasela. Zwyciężając w Stargardzie, zapewnili sobie utrzymanie na 4. kolejki przed końcem rozgrywek.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla podopiecznych Janusza Studzińskiego. Już w 3. min Andrzej Wojciechowski wykonywał rzut wolny. Trafił w stojącego w murze Łukasza Wiśniewskiego, który odegrał do Patryka Sobiegraja. Ten przymierzył po ziemi z narożnika pola karnego otwierając wynik. Utrzymał się on do przerwy, chociaż Kluczevia nie odpuszczała. Defensywa Rasela grała jednak bardzo pewnie.

Po przerwie goście przejęli inicjatywę i już po 7. min cieszyli się z drugiej bramki. Po zagraniu z autu Wojciechowski ograł dwóch obrońców, a Sobiegrają uderzył w słupek. Odbitą piłkę przejął Sebastian Ginter i umieścił pod poprzeczką.

W 74. min było praktycznie po meczu, gdy Mikołaj Duwe wykończył kontrę, podwyższając na 3:0. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 78. min kapitalnym uderzeniem Sebastiana Inczewskiego z wolnego. Uderzona z 18 m piłka wpadła w górny róg i Paweł Waśków nie miał nic do powiedzenia.

Po tym golu Kluczevia przycisnęła, ale bez dalszych efektów. Swoje okazje w końcówce miał też grający z kontry Rasel. Adam Zejfer (86.) i Sławomir Kukielewski (87.) przegrali pojedynki z bramkarzem gospodarzy.

Kluczevia Stargard - Rasel Dygowo 1:3 (0:1)
0:1 Sobiegraj (3.), 0:2 Ginter (52.), 0:3 Duwe (74.), 1:3 Inczewski (78.).

żk. Duwe, Lampa.

Rasel: Waśków - Sobiegraj, Ejzygmann, Żdanow, Lampa, Zejfer, Ginter, Duwe (70. Kołodziejski), Wiśniewski (75. Suchwałko), Wojciechowski, Niemierzycki (46. Kukielewski).