IV liga: Rasel Dygowo uległ MKP Szczecinek 3:4

Ciekawe spotkanie na koniec sezonu w Dygowie. Miejscowi kibice mogli być niezadowoleni tylko z wyniku. Rasel przegrał pierwszy raz na wiosnę u siebie

W pierwszych 30. minutach goście dali miejscowym lekcję skutecznej gry. Osłabiony Rasel (z różnych powodów zabrakło 5. zawodników), stwarzał sytuacje, ale nie potrafił zamienić ich na gole. Za to gracze MKP trafiali na zawołanie. Już w 6. min Marcin Kaszczyc dostał podanie z głębi pola, wyszedł sam na sam z Pawłem Waśkowem i strzelił obok niego. W 8. min dwóch świetnych sytuacji nie wykorzystał Mikołaj Duwe, a w 13. nieznacznie pomylił się zza szesnastki Andrzej Wojciechowski.

Karą za zmarnowane okazje był drugi gol dla MKP, już minutę później. Waśków odbił strzał Macieja Góry z ok. 14 m, ale nie mógł nic zrobić przy dobitce głową z bliska Mateusza Górnego. Akcje skrzydłowego gości siały sporo zamętu w defensywie Rasela. W 27. min Górny dostał w kontrze podanie od Mateusza Górnego i nie zmarnował okazji oko w oko z Waśkowem. Zrobiło się 3:0 i gospodarzom zajrzało w oczy widmo klęski.

Mobilizacja nastąpiła w ostatnich 10. min przed przerwą. W 38. Kamil Lichmański trafił w poprzeczkę, a odbitą piłką posłał do siatki Duwe efektowną przewrotką. To nakręciło graczy Rasela. W 41. min po wyrzucie z autu, w zamieszaniu w polu karnym MKP, ręką zagrał Zbigniew Węglowski. Karnego pewnie wykorzystał Andrzej Wojciechowski.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału w poprzeczkę Wojciechowskiego z... połowy boiska. Rasel atakował, ale to goście mieli lepsze okazje. Kilka razy bliski powodzenia był Górny, a ze strony Rasela Krzysztof Bułka. W 82. min Lichmański znów ostemplował poprzeczkę z 30 m, ale 3. min później w końcu oddał skuteczny strzał po rzucie rożnym. Rasel próbował pójść za ciosem, jednak zadali go gości w 90. min. Górny zagrał do wprowadzonego na końcówkę Mateusza Jureczko, a ten zamknął akcję celnym strzałem.

Rasel Dygowo - MKP Szczecinek 3:4 (2:3)
0:1 Kaszczyc (6.), 0:2 i 0:3 Górny (14. i 27.), 1:3 Duwe (38.), 2:3 Wojciechowski (42. karny), 3:3 Lichmański (85.), 3:4 Jureczko (90.).
żk. Mat. Górny.
Rasel: Waśków - Sobiegraj, Załoga, Kulon, Michurski, Krawczyk, Lichmański, Wojciechowski, Bułka, Kubiak, Duwe.
MKP: Sochalski - Kondratowicz, Węglowski, Jurjewicz, Drzewiecki, Bedliński (46. Kusiak), Maciej Góra, Mateusz Góra (90. Bednarski), Nakamura (57. Saganowski), Górny, Kaszczyc (81. Jureczko).