Kolejna wygrana Gwardii Koszalin

red
Przemysław Brzeziański (z przodu) otworzył wynik spotkania Gwardii Koszalin z Pogonią II Szczecin Jacek Wójcik
Czwartą wygraną w czwartym wiosennym meczu odnieśli piłkarze trzecioligowej Gwardii Koszalin.

Tym razem podopieczni Tadeusza Żakiety pokonali na wyjeździe rezerwy szczecińskiej Pogoni 3:2.

Już w trzeciej minucie spotkania po zagraniu Michała Szuberta, piłkę do siatki posłał Przemysław Brzeziański. Jeszcze w tej części groźnie na bramkę gospodarzy strzelał Szubert. Szczecinianie odpowiedzieli okazjami Rafała Maćkowskiego i Japończyka Kitano.

Dziesięć minut po zmianie stron do wyrównania doprowadził Maćkowski. W 61 minucie strzał Brzeziańskiego skutecznie dobił Sebastian Ginter i gwardziści ponownie prowadzili.

Spotkanie było rozgrywane w bardzo szybkim tempie. Kilka chwil później głową piłkę do siatki posłał Robert Ziętarski. Kontaktowego gola dla miejscowych zdobył jeszcze Maćkowski, lecz to Gwardia cieszyła się po końcowym gwizdku z kolejnego kompletu punktów.

Po 21 rozegranych kolejkach koszaliński zespół otwiera tabelę rozgrywek z dorobkiem 44 punktów. Za tydzień rywalem gwardzistów będzie drugi w ligowej tabeli - Lech II Poznań (41 pkt.), który w tej serii gier ograł wysoko Jarotę Jarocin 5:1.

Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 2:3 (0:1)

Gwardia Koszalin - Vineta Wolin 2:1 [ZDJĘCIA]